איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור

מחפשים איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והגגנים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

נדב תמם
נדב תמאם

נדב תמם

נבדק לאחרונה 02.04.2024
4.66
38
חוות דעת
התמחויות: זיפות וסיוד גגות , אחריות מלאה , איטום גגות מרוצפים , יריעות בטומניות , עבודה ברמה מקצועית ביותר , איטום בתים בתהליך בנייה
נתן עבודות איטום
נתן סולומונוב

נתן עבודות איטום

נבדק לאחרונה 16.04.2024
5
43
חוות דעת
התמחויות: איטום ביריעות ביטומניות , איטום בזפת , התזות , הזרקות פוליאוריטן , יציקות בט קל ויצירת שיפויים , איטום מרפסות / חידוש מרפסות כולל ריצוף , איטום מקלחות , רובה אפוקסי , תיקונים נקודתיים , איטום קירות חיצוניים
האוטם לצפון
עבד כנאני

האוטם לצפון

נבדק לאחרונה 16.04.2024
4.98
44
חוות דעת
התמחויות: איטום גגות , איטום חדרים רטובים , איטום עם בט קל , איטום בהתזה , כל סוגי האיטום , זיפות גגות , יריעות ביטומניות , אחריות על כל עבודה , מחירים הוגנים
יוסף שיפוצים ואיטום
יוסף אטיאס

יוסף שיפוצים ואיטום

נבדק לאחרונה 16.04.2024
5
26
חוות דעת
התמחויות: כל סוגי עבודות האיטום , יריעות ביטומנית , זיפות , עבודות גובה בסנפלינג , איטום קירות חיצוניים , יציקות בטקל , אחריות על עבודות איטום , שיפוץ חדרי אמבטיה ושירותים , מבצעים את כל סוגי עבודות האיטום , מחירים הוגנים
א.ש. תרמו צ`ק בידוד ואיטום
יונתן לקס

א.ש. תרמו צ`ק בידוד ואיטום

נבדק לאחרונה 16.04.2024
4.82
45
חוות דעת
התמחויות: איטום בהתזה , איטום שלילי (איטום פנימי) , איטום ביריעות ופוליאוריתנית , חוות דעת מקצועית לבעיות איטום , מומחה לעבודות בידוד , בידוד טרמי ובידוד גגות , ייעוץ ופתרון של בעיות איטום , איטום מקלטים , בניית ושיקום מקלטים , איתור נזילות ע"י מיכושר תרמי
האחים תמם
אמיר תמם

האחים תמם

נבדק לאחרונה 15.04.2024
4.83
132
חוות דעת
התמחויות: קבלן רשום בארגון הקבלנים ואוטם מורשה , איטום גגות מרוצפים , איתור נזילות , איטום מבנים וגגות , איטום חדרים רטובים , איטום מרתפים , איטום מאגרי מים ובריכות שחייה , מתמחים באיתור נזילות , הצעות מחיר וייעוץ בתשלום

תחום האיטום כולל בו מספר תתי תחומים, כשכל אחד מהם דורש התמקצעות מעט שונה מצדו של קבלן האיטום. חלק מקבלני האיטום מציעים איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור, וזוהי עבודה הטומנת בחובה אתגרים שונים מאשר אלו הקיימים בעבודות איטום אחרות. איטום מרתפים נחשב למאתגר במיוחד, ולצורך יישומו נהוג להשתמש באיטום בהזרקה, איטום בהתזה, או הנחת יריעות מיוחדות. מה עלינו לדעת כשאנו מחפשים איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור?

איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור

 

אתגרים בזמן איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור

מרתף, כמו כל מבנה תת קרקעי, מציב אתגרים משמעותיים בפני קבלני האיטום. מה מיוחד כשאנו מדברים על איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור?

 

מבנה מוקף אדמה

כיוון שהמרתף הוא תת קרקעי, הוא מוקף באדמה מכל צדדיו. נוכחות האדמה מגדילה את הסיכוי לכניסת רטיבות בתקרה וגזים דרך קירות המרתף, ולכן מצריכה איטום ייחודי מבפנים ומבחוץ.

 

מערכות וצנרת

מרתפים מכילים בקירותיהם צנרת ומערכות הקשורות לתפקוד הבניין. בין השאר נוכל למצוא צינורות של מי השתיה ומערכת הביוב, צינורות של מערכת כיבוי האש, כבלים של חשמל ותקשורת ועוד. בעת שאנו מבצעים איטום במרתף, חשוב לשים לב לא לפגוע במערכות אלו, כיוון שאז עלולה להיווצר בעיה משמעותית.

 

תנאי שטח

איטום מרתף מתבצע בתנאים לא אידיאליים, מכיוון שרוב המרתפים סובלים מקושי באוורור. משום כך, לעתים עלינו להשתמש באמצעים מלאכותיים כדי ליצור ייבוש של חומרי האיטום, ויחד עם זאת – רק בעל מקצוע יידע לבצע זאת באופן כזה שלא ייצור סדקים במעטפת האיטום.

איטום מרתפים

שיטות לביצוע איטום

תחום האיטום נפרש על פני תחומים רבים, ביניהם איטום גגות, איטום מרפסות, מרתפים, בריכות ועוד. כשאנו מדברים על איטום באופן כללי, ישנן שתי טכניקות איטום עיקריות שנהוג ליישם ביחד או לחוד:

 

איטום חיובי

זהו האיטום המוכר יותר, המתבצע מחוץ למבנה ועוטף אותו בשכבת איטום המונעת חדירת מים אל קירותיו. איטום חיובי מבוצע לרוב כברירת מחדל ובצורה אוטומטית.

 

איטום שלילי

המבוצע בתוך איטום המבנה ועל גבי קירותיו הפנימיים. איטום שלילי אינו מבוצע בכל עבודה, והוא אינו מונע כניסה של מים דרך הקירות החיצוניים, אלא רק מעבר שלהם אל תוך חלל המבנה. כשאנו מדברים על איטום של חללים תת קרקעיים כמו מקלטים או מרתפים – נהוג לבצע איטום שלילי.

 

חומרים מקובלים בעת איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור

ישנם מספר חומרי איטום שנהוג ליישם בעת עבודת איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור, ומומלץ לנו להכיר אותם.

 

יריעות ביטומניות

הביטומן הוא נגזרת של נפט, והוא ידוע ביכולתו להתרכך בחום – מה שמאפשר יישום נוח שלו על גבי משטח האיטום. לאחר התייבשותו, יוצר הביטומן משטח קשיח ואטים במיוחד למים. יריעות ביטומניות או התזת ביטומן, הן שיטות נפוצות במיוחד באיטומי גגות, בריכות, מרתפים ועוד.

 

חומרים צמנטים

חומרים צמנטים הם תערובת של מלט, חול ופולימר, והם ידועים בחוזקם שעולה עם השנים. חומרים צמנטים מגיעים בדרגות גמישות שונות, ומאפשרים גישור על מגרעות שונות על גבי משטח האיטום.

 

חומרים פוליאוריטנים

חומרים פוליאוריטנים מכונים גם "מסטיקים" בעגה המקצועית, והם בעלי גמישות גבוהה וכושר הידבקות מעולה. משתמשים בחומרים פוליאוריטנים בעבודות איטום רבות, ובין השאר גם באיטום של מרפסות ומבנים תת קרקעיים כגון מרתפים ומקלטים.

איטום אדניות

איך נבחר קבלן איטום מרתפים בפרדס חנה-כרכור?

לא כל האנשים מקדישים חשיבות רבה לתהליך בחירת קבלן האיטום שלהם, וחבל. במידה ונעקוב אחר סדר פעולות הגיוני, נוכל להבטיח לעצמנו תהליך פשוט, חיסכון במחיר, והכי חשוב – עבודה איכותית שתחזיק מעמד זמן רב! כיצד נבחר קבלן איטום בצורה נכונה?

 

סקר שוק

סקר שוק מאפשר לנו להתרשם מבעלי המקצוע המעניקים שירות בפרדס חנה-כרכור, תוך קריאת חוות דעת והתרשמות מעבודות קודמות. מומלץ תמיד לוודא שחוות הדעת נכתבו ע"י לקוחות אמיתיים, ואם ניתן – השיגו חוות דעת ממקור ראשון.

 

אוטם מורשה

דאגו לוודא שהקבלן שבו אתם מעוניינים הוא אוטם מורשה, ובעל תעודת רישוי ממכון התקנים. באופן זה תבטיחו עבודה מקצועית, ושימוש בחומרים הנכונים למטרת איטום המרתף שלכם.

 

אחריות

וודאו מול קבלן האיטום לגבי תעודת האחריות שהוא מעניק על עבודתו. ישנם מקרים שבהם לא ניתנת אחריות על עבודות חלקיות, מכיוון שהקבלן אינו אחראי על שלמות העבודה – וזה בסדר. יחד עם זאת, במידה ומדובר בעבודת איטום מקיפה, הקפידו לקבל תעודת אחריות המכילה את כל הפרטים, ואת חתימתו של קבלן האיטום.

 

הצעת מחיר

שימו לב שהצעת המחיר שאתם מקבלים מקבלן האיטום, כוללת את הביקור הראשוני של הקבלן, חומרי העבודה, והאביזרים. הצעת המחיר מהווה אינדיקציה לאיכותו של בעל המקצוע, והיא צריכה לפרט בפנינו את כל מרכיבי השירות. במידה וקיבלתם הצעת מחיר לא ברורה, כדאי לחפש קבלן איטום אחר.

 

תיאום מועד העבודה

הקפידו לתאם את מועד עבודת האיטום כשאתם נוכחים במקום, על מנת למנוע אי הבנות. על אף שכולנו תקווה שנבחר בקבלן איטום אמין, כבר היו מקרים שבהם הקבלן ניצל את העובדה שאין השגחה, וביצע עבודת איטום מרושלת. נוכחותכם במקום בעת עבודת האיטום, תקטין את הסיכויים לכך.

חומרי איטום

שאלות ותשובות

ישנם מספר חומרים שנהוג להשתמש בהם בעת עבודת איטום, וכדאי לנו להכיר אותם: יריעות ביטומניות, חומרים צמנטים, חומרים פוליאוריטנים ועוד. חשוב לעשות סקר שוק ולוודא שהקבלן הוא אוטם מורשה אשר נותן אחריות על עבודתו.
צריך להקדיש חשיבות רבה לתהליך בחירת קבלן איטום תוך וידוא מספר פרטים ראשוניים: אוטם מורשה, אחראי ונותן זמני עבודה (מתחילת העבודה ועד סיומה). יחד עם זאת, הקפידו לקבל את חתימתו של קבלן האיטום ותעודת אחריות על ביצוע העבודה!
ניווט במאמר