ישנם דברים שאנחנו ממש לא אוהבים להוציא עליהם כסף, הם אינם מוחשיים מספיק, הם אינם מהווים הטבה ברורה ומידית עבורנו, ואנחנו לא באמת מבינים את הצורך בהם. כך גם בכל הקשור באיטום הגג שלנו. עד שלא נחווה רטיבות בקיר, נזילת מים מהגג, בועות על הקיר, או קיר שפתאום לחות רובצת עליו, לא נרצה להשקיע כספים באיטום הגג שלנו.

התפקיד שלנו באיטום גגות, הוא לדאוג שכל אלה לא יקרו לכם, אנו ננסה להקדים את התופעות השונות האלה בכך, שנסביר לכם את חשיבות איטום הגג לפני שמשהו קורה.

 

איטום זה לאנשי מקצוע

מגוון רחב מאוד של שיקולים יש לקחת בחשבון כשבאים לאטום גג – האם הגג רווי מכשולים כגון: דוד שמש, כבלים כאלה ואחרים, מנועים וכו', או שאולי מדובר במשטח נקי מחפצים.

באיזו שיטה אטמו את הגג בפעם הקודמת, חשוב להתחשב בדרך בה אטמו קודם לכן ולעשות זאת שוב באותה השיטה אלא אם, תווי שטח הגג השתנה באיזו צורה. באילו חומרי איטום להשתמש, האם הגג חשוף מאוד לשמש או שאולי הוא מוצל, ושיקולים מקצועיים נוספים. לכן, עבודת האיטום חייבת להתבצע על ידי חברה מקצועית.

 

תזמון נכון חוסך משאבים

השאלה מתי לבצע איטום גג היא שאלה חשובה, והתשובה לשאלה זו פשוטה מאוד. לא משנה אם מדובר בבית פרטי, בית דירות, מגדל, או בניין משרדים, על פעולת האיטום להיכנס למחזור התחזוקה השוטפת של המקום. כלומר – יש לבצע את האיטום כפעולת תחזוקה שנתית, שאסור לוותר עליה.

במידה והאיטום לא בוצע בזמן הנכון לטובת תחזוקת המבנה, ותופעות כמו רטיבות הקיר, נזילה מהתקרה ובועות בקירות, כבר החלו, פעולת האיטום תהיה מורכבת יותר ותעלה הרבה יותר כסף.

 

אז שלא יהיה מאוחר מידי – אטמו בזמן.