איטום חדרים רטובים בגדרה

מחפשים איטום חדרים רטובים בגדרה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והגגנים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

קבוצת מ.ד איטום
אייל טויטו

קבוצת מ.ד איטום

נבדק לאחרונה 14.07.2024
4.88
68
חוות דעת
התמחויות: לא זפת חם , איטום ביריעות ביטומניות עם תו תקן ישראלי , יציקת בט-קל, יצירת שיפועים לנקזים , איטום מרתפים , איטום חדרים רטובים , איטום בהתזה , לא מבצעים סיוד , ללא וועדי בתים , אחריות מלאה על כל עבודה , איטום בתים פרטיים מהיסוד
זירעני איטום
אחמד זרעיני

זירעני איטום

נבדק לאחרונה 30.06.2024
5
24
חוות דעת
התמחויות: כל סוגי איטום גגות מרוצפים - בעל רישיון מוסמך , יריעות ביטומניות , שיפועים בט קל , איטום מקלטים , איטום מרפסות , זפת חם , אחריות מלאה על כל עבודה , מחירים הוגנים , שימוש בחומרים האיכותיים ביותר בשוק
איטום צפרירים
ניצ'קו סיליק

איטום צפרירים

נבדק לאחרונה 04.07.2024
4.83
35
חוות דעת
התמחויות: כל סוגי האיטום: גגות מרוצפים, הלבנת גגות, איטום ביריעות ביטומניות תקניות , ביצוע עבודות סנפלינג: איטום קירות, תפרים, חיזוק קירות שיש והתקנת מרזבים , בוגר השתלמות של הטכניון תעודה 659 , ללא גגות רעפים , איננו מסתתרים מאחורי טלפונים פקסים וכתובתנו קבועה במשך שנים רבות , שירות אמין בבית הלקוח, אחריות על כל עבודה
גולד סטנדרט פרוייקטים
ישראל חבאני

גולד סטנדרט פרוייקטים

נבדק לאחרונה 14.07.2024
1
0
חוות דעת
התמחויות: איטום בסנפלינג , איטום בהזרקה , איטום חניונים , שיקום מבנים , שיקום מעטפת בניין
על הגובה - תחזוקה בסנפלינג
אנטון ברקוביץ

על הגובה - תחזוקה בסנפלינג

נבדק לאחרונה 14.07.2024
4.97
30
חוות דעת
התמחויות: צביעה חיצונית של מבנים , איטום קירות חיצוניים , התקנת מרזבים , הרחקת יונים , עבודות סנפלינג , ניקוי חלונות , שיקום מבנים
איטום רובס
משה רובס

איטום רובס

נבדק לאחרונה 18.07.2024
4.8
50
חוות דעת
התמחויות: זיפות , סיוד גגות , זפת חם וסיד , איטום ע"י יריעות ביטומניות בהלחמה , איטום ע"י חומרים אקריליים , פוליגג , אקרליפז , מסטיגג משוריין , איטום על ידי אינטרגלס , איטום על ידי פיברגלס
אלאעסם איטום
מוחמד אלאעסם

אלאעסם איטום

נבדק לאחרונה 15.07.2024
4.82
11
חוות דעת
התמחויות: כל עבודות האיטום , זפת חמה , יריעות ביטומניות , איטום גגות לבניינים , בתים פרטים , מכשור מתקדם , עמידה בזמנים , מחירים הוגנים

אנשים רבים מחפשים שירותי איטום חדרים רטובים בגדרה, מכיוון שמדובר במלאכה מאתגרת יחסית. אנו משמשים בחדרים רטובים לשימושים רבים, לדוגמה חדרי אמבטיה, סאונות, מקוואות ועוד. מכיוון שקירות החדרים הרטובים חשופים באופן מתמיד ללחות, האיטום שלהם חייב להתבצע בצורה מקצועית, שהרי אם לא – האיטום לא יחזיק מעמד. מה עלינו לדעת כשאנו מחפשים איטום חדרים רטובים בגדרה?

 

מהם חדרים רטובים?

חדרים רטובים, הם חדרים שהלחות נמצאת בהם באופן רציף וברמה גבוהה. לכל אחד מאיתנו יש חדר רטוב בבית, ואנו מדברים כאן על חדר האמבטיה כמובן. קירות חדר האמבטיה שלנו אמנם חשופים ללחות מספר פעמים ביום, אך ישנם חדרים רטובים שבהם הלחות היא גבוהה הרבה יותר.

חדר סאונה רטובה למשל, פעיל במהלך שעות ארוכות ביממה, והלחות הגבוהה שבו משפיעה על הקירות ועל הרצפות גם יחד. דוגמה נוספת היא חדר שבו יש בריכה או מקווה, שבו הקירות והרצפה חשופים ללחות מהמים המתאדים באופן רציף. בחדרים שכאלו, עבודת האיטום צריכה להיות מקצועית ודורשת ידע וניסיון בתחום.

איטום חדרים רטובים

 

חומרים לאיטום חדרים רטובים בגדרה

כשאנו בוחרים חומר איטום לחדרים רטובים, הבחירה היא שונה מאשר באיטום חדרים רגילים. חשוב להבין שבחירה שגויה של חומר איטום במקרה שלנו – תגרום לכך שהאיטום לא יחזיק מעמד, והאריחים ינשרו לאחר תקופה מסוימת.

בין החומרים המשמשים לאיטום של חדרים רטובים נוכל למצוא חומרים ביטומניים, דבקים צמנטיים חד רכיביים, חומר פריימר, בדים גיאוטכניים ועוד. בעת שאנו בוחרים את החומרים, יש להבין את יחסי הגומלין ביניהם – כיוון שלא כל החומרים עובדים יחד! כך למשל, דבקים צמנטיים אינם נדבקים לאיטום ביטומני.

 

טיפים לגבי איטום חדרים רטובים בגדרה

  • טיפ 1 – הטיפ הטוב ביותר הוא לעבוד עם בעל מקצוע אמין בתחום האיטום, שיידע להתאים עבורנו את החומרים הנכונים. שימוש בחומרים שאינם מתאימים לתשתית, או זה לזה – עשוי לגרום לנשירת האריחים לאחר תקופה.
  • טיפ 2 – לכל פעולת איטום יש סדר פעולות, ויש להקפיד על סדר זה ע"פ ההוראות המדויקות, ותוך ציות לזמני ההמתנה. האצה של זמני ההמתנה תביא לאיטום בלתי יעיל.
  • טיפ 3 – יש לשים לב ליחסי הגומלין בין החומרים השונים, חומרי איטום מסוימים לא עובדים טוב יחד.
  • טיפ 4 – התייעצו לגבי הכמויות הדרושות מכל חומר לפי מ"ר, והקפידו לרכוש כמות שהיא מעט מעבר – ליתר ביטחון.
  • טיפ 5 – שימו לב להבדל בעבודת האיטום בין קירות שבאים במגע ישיר עם מים, ובין כאלו שרק חשופים ללחות ואיתור הנזילה במדויק.

איטום מרתפים

 

תהליך איטום חדרים רטובים בגדרה

איטום חדרים רטובים מתחלק לשני חלקים – איטום הקירות ואיטום הרצפות. בעת שאנו מבצעים איטום חדר רטוב, עלינו לעקוב אחר השלבים בקפידה, על מנת ליצור איטום יעיל שיחזיק מעמד.

 

איטום רצפות בחדרים רטובים בגדרה

חשוב לציין, שלמרות שלעתים פעולות ההכנה לאיטום הרצפות נראות מורכבות – הן חשובות מאין כמותן, ואין לדלג על אף אחת מהן. פעולות ההכנה הן בעלות חשיבות מכרעת על טיב האיטום!

 

יצירת רולקה בין הקירות לרצפה

רולקה היא סוג של יציקה מעוגלת, שמטרתה לעגל את הזוויות החדות הנוצרות בין הקיר לרצפה.

 

הרטבה של הרצפה

מדובר בשטיפה קלילה, שמטרתה להסיר חלקיקי אבק שעלולים להפריע להידבקות החומר האוטם.

 

מריחת פריימר

פריימר הוא חומר היסוד המאפשר לנו להדביק חומרי איטום לתשתית הקיימת, ולכן הוא תמיד יימרח ראשון. חשוב לבצע את מריחת הפריימר באמצעות מברשת ולא רולר – על מנת שהוא יוחדר לכל החריצים והחורים.

 

המתנה לייבוש

ההמתנה אורכת בין שעתיים לארבע שעות – בהתאם לאקלים. יש להמתין ע"פ ההוראות ולא לקצר את זמני ההמתנה.

 

ביצוע האיטום

לאחר שהייבוש הסתיים יש לבצע איטום ביטומני בצורת שתי וערב, ולאחר מכן יש להמתין 72 שעות לייבוש מלא.

 

בדיקת הצפה

בדיקת הצפה היא הכרחית על מנת לבחון את יעילות האיטום, וצריכה להתבצע רק לאחר ייבוש מלא.

 

הנחת הריצוף

לאחר שבדיקת ההצפה עברה בהצלחה – נוכל להניח את אריחי הריצוף, ומומלץ להשתמש בבד גיאוטכני להגנה על האיטום הביטומני.

 

טיפ חשוב!

אין למרוח את החומר הביטומני גבוה מדי מעל רצפת הבטון, מכיוון שזה עלול להפריע לדבקים הצמנטיים המשמשים להדבקת אריחי הקירות.

תיקון גגות רעפים

 

איטום קירות בחדרים רטובים בגדרה

החומר הטוב ביותר לביצוע איטום של קירות חדרים רטובים בגדרה – הוא חומר צמנטי חד רכיבי. שימוש בחומר צמנטי דו רכיבי אינו מתאים כאן, ואינו מסוגל לשאת את משקל האריחים.

 

הכנת התשתית

פעולות ההכנה של הקירות הן חשובות במיוחד, ומתבצעות בהתאם לסוג התשתית. התשתיות שעמן נעבוד ברוב המקרים הן תשתית של בלוקי גבס או תשתית צמנטית.

 

יישור הקירות

לפני שאנו מדביקים את האריחים, יש להקפיד שהקירות מפולסים וישרים! אם יש צורך – ניתן להשתמש בטיח או הרבצה צמנטית ליישור הקירות, ובסרגלי אלומיניום ייעודיים ליישור מרבי של החומר.

 

הדבקת האריחים

הדבקת האריחים תתבצע בהתאם לתשתית שעליה אנו עובדים, ולכן החומרים משתנים בין תשתית צמנטית לבלוקי גבס. כך למשל, כדי להדביק אריחים לבלוקי גבס – מומלץ להשתמש בדבק אקרילי המיועד למטרה זו.

שאלות ותשובות

ההגדה לחדרים רטובים היא חדרים שהלחות נמצאת באופן רציף בכמות גבוהה. לכל אחד יש חדר רטוב בבית, ואנו מדברים כאן על חדר האמבטיה כמובן, ישנם חדרים רטובים שבהם הלחות היא גבוהה הרבה יותר כגון חדרי סאונה. החדרים האחרים בבית לא צריכים להיות רטובים. במידה ונתקלתם בכאלה, חייגו לטיפול בחדרים רטובים בגדרה.
בחירת חומרי האיטום לחדרים רטובים היא שונה מבאיטום חדרים רגילים. חשוב להבין שבחירה שגויה של חומר איטום במקרה שלנו – תגרום לכך שהאיטום לא יחזיק מעמד. החומרים המתאימים לאיטום הם: ביטומניים, דבקים צמנטיים חד רכיביים, חומר פריימר, בדים גיאוטכניים ועוד. בזמן שאנו בוחרים את החומרים, יש להבין את יחסי הגומלין ביניהם – כיוון שלא כל החומרים עובדים יחד!
ניווט במאמר