תיקון גגות רעפים בירושלים

תיקון גגות רעפים בירושלים הוא שירות פופולארי, וזמן השיא שלו הוא עם בואם של ימי הגשם הראשונים בכל שנה. גגות הרעפים שלנו יכולים לדרוש תיקון מסיבות שונות, ובעת שאנו מחפשים גגן מקצועי בירושלים – יש מספר דברים שחשוב לדעת חברות איטום ועבודות איטום. במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר טיפים, ומידע חשוב לגבי תיקון גגות רעפים בירושלים.

 

גגות רעפים בירושלים

גגות רעפים נמצאים בשימוש כבר מעל 4000 שנים, ונראה שהם עדיין אהובים בתור שיטת חיפוי בכל רחבי העולם, ולא רק בירושלים. אין ספק שגגות רעפים מקנים למבנה מראה פסטורלי ונעים, ואף טומנים בחובם יתרונות נוספים מעבר לכך. למרות שהרעפים המוכרים ביותר עשויים חרס, קיימים רעפים מחומרים שונים – ביניהם בטון, אבן, חרסינה וזכוכית.

 

מתי נזמין תיקון גגות רעפים בירושלים?

בעלי המקצוע האחראיים על תיקון גגות נקראים "גגנים", ורבים מהם מציעים שירות בירושלים וסביבותיה. מהן הסיבות שבעקבותיהן אנו עשויים לחפש תיקון גגות בירושלים?

 

הצטברות לכלוך

במהלך השנים והעונות, מצטבר לכלוך על גג הרעפים שלנו, וזה עלול ליצור עומס שיביא לנזק בגג.
בין סוגי הלכלוך המצטבר על הגג ניתן למצוא בוץ, עלים, ענפים, צואת ציפורים, פירות ועוד. מעבר לעומס על הרעפים, הלכלוך עלול גם לסתום את המרזבים, מה שיביא לעומס על מעטפת איטום הגגות.

 

עליית אנשים לגג

לעתים נדרשת עלייה לגג לצורך תיקונים שונים, הורדת חפצים, או כל סוג אחר של תחזוקה. הליכה בלתי זהירה של אחד מאנשי המקצוע, השכנים או אנו עצמנו – עלולה להביא לסדיקה או שבירה של הרעפים.

 

דודי שמש, אנטנות ומתקנים נוספים

הגג שלנו משמש בסיס למתקנים מסוגים שונים, ביניהם דודים וקולטי שמש, צלחות לווין, אנטנות ועוד. חפצים אלו עלולים להינתק ממקומם עקב רוח חזקה או כל סיבה אחרת, ולפגוע ברעפים עד לכדי יצירת נזק משמעותי.

תיקון גגות רעפים

מחיר תיקון גגות בירושלים

מחיריהם של תיקוני גגות בירושלים יושפעו ממספר פרמטרים, ועליהם נפרט בקצרה:

 

סוג העבודה

יש חשיבות לסוג העבודה הנדרש מצד בעל המקצוע. האם מדובר בתיקון רעף בודד, או אולי תיקון של שטח שלם או חידוש מערכת האיטום? כל עבודה תביא עמה דרגת מאמץ אחרת, ולכן גם המחיר צפוי להשתנות בהתאם.

 

חומרי העבודה

חומרי האיטום הדרושים לביצוע העבודה, צפויים להיכלל בהצעת המחיר הסופית. במידה ומדובר בכמה רעפי חרס – המחיר ככל הנראה לא "יקפוץ" משמעותית, אך אם יש צורך בהחלפת מעטפת האיטום עם יריעות ביטומניות למשל – זה בהחלט צפוי לייקר את המחיר.

 

תנאי השטח

תנאי השטח דוגמת גובה הגג, שיפוע הגג ועוד, ישפיעו באופן ישיר על רמת הסיכון בעת העבודה, ולכן גם על המחיר. תנאי השטח בגגות מסוימים, דורשים ציוד מיוחד דוגמת מנוף, וגם זה עשוי לייקר את מחיר העבודה.

 

מתי כדאי להזמין תיקון גגות בירושלים?

על אף שרוב האנשים מזמינים תיקוני גגות עם תחילת החורף, אין זהו הדבר המומלץ לעשות, וזאת עקב שתי סיבות עיקריות:

 

מחיר העבודה

כמו בכל סוג של שירות, כשאנו מזמינים את בעל המקצוע בתקופה עמוסה – המחיר הוא יקר יותר. מומלץ להזמין את הגגן טרם הגעת הגשמים, ולחסוך משמעותית במחיר.

 

איכות העבודה

עבודה המתבצעת בימים גשומים – תהיה פחות איכותית, וצפויה להחזיק מעמד פחות זמן מאשר בימים יבשים ונוחים לעבודה.

תיקון גגות

יתרונותיהם של גגות רעפים

כאמור, גגות רעפים הם נפוצים במיוחד, וזאת על אף שמדובר בשיטה עתיקה מאוד. דבר זה גורם לנו לחשוב, שככל הנראה יש יתרונות משמעותיים להצבת גג רעפים על פני סוגי גגות אחרים. מהם יתרונותיהם של גגות הרעפים?

 

מחזיקים מעמד זמן רב

לעומת גגות מסוגים אחרים – הדורשים טיפול בכל כמה שנים, גגות רעפים מחזיקים מעמד עשרות שנים בכל סוג אקלים, וזה מאפשר לנו חיסכון ושקט.

 

עמידות כנגד מים

שיטת החיפוי החופף שבאמצעותה מונחים הרעפים, בתוספת אפקט השיפוע – מונעים כניסה של מים דרך הרעפים. כמו כן, רעפים עשויים מחומרים בעלי תכונות אוטמות, כך שגם במצב של הצטברות מים – הם יפגינו עמידות בלתי מבוטלת.

 

עמידות כנגד חום

גגות רעפים מאפשרים בידוד תרמי, ולכן הם תורמים לאוורור ואקלים נעים בתוך המבנה. החלל הנוצר כתוצאה משיפוע הגג – אוגר בתוכו את החום ומאפשר שכבת בידוד יעילה.

 

מראה ייחודי

קשה לפספס את המראה הפסטורלי, הכפרי והייחודי שמעניקים לנו גגות הרעפים. בניית רעפים משתלבת בנוף באופן מושלם, ופועלת בהרמוניה עם הטבע ליצירת מראה נעים לעין.

 

מחיר זול

מעבר לחיסכון בתחזוקה לטווח הארוך, גם עלות הקמת גג רעפים היא זולה מגג בטון בשיעור של בין 20 ל- 30 אחוזים! הסיבה לכך היא הפונקציות הרבות הדרושות בעת בניית גג בטון, כגון מעקות, שיפועים לניקוז, כיסוי עליון ועוד.

 

שטח גדול לניצול סולארי

בשנים האחרונות, עם כניסת השימוש הנרחב באנרגיה סולארית – נמצא כי השיפוע של גגות הרעפים מאפשר שטח נרחב יותר. שטח זה הוא אפשרי לניצול בעזרת מכשור סולארי – לצורך יצירת אנרגיית חשמל.

ירושלים ידועה במגוון האוכלוסייה שבה, וגם בסוגי הבנייה השונים שניתן למצוא בתחומיה. חלק מהבתים מתהדרים בגגות מרוצפים, חלקם עם גגות שטוחים, ורבים מהם נושאים גגות רעפים קלאסיים ופסטורליים. ואכן, יש יופי רב בגגות הרעפים האדומים, והם מקנים לבית מראה ציורי ועם ניחוח של פעם. אמנם גגות רעפים ידועים זה מכבר, והיו נפוצים בירושלים כבר במאה השישית לספירה, אך מסתבר שלא נס ליחם. גגות רעפים נפוצים מאוד הן בירושלים והן בשאר ערי הארץ והעולם, וכיום מיוצרים מחומרים שונים כמו חרס או בטון, תוך שמירה על המראה המיוחד המאפיין אותם. שירות נפוץ הנדרש בקרב תושבי ירושלים, הוא שירות תיקון לגגות רעפים, והביקוש אליו עולה בעיקר עם בואם של ימי החורף הירושלמי.

 


קצת על גגות רעפים

על אף שרעפים תועדו כבר לפני 4000 שנים, הם עדיין משמשים כשיטת קירוי וחיפוי נפוצה בכל רחבי העולם. הרעף הוא למעשה לוח המיוצר מחומר עמיד לחדירת מים ולחום, כמו למשל חרס, בטון, אבן, חרסינה או זכוכית. עיצובם של הרעפים ואופן הנחתם, מקנה להם יתרון ועמידות בפני שינויי טמפרטורות דראסטיים, חדירת מים, וכל זאת ללא פגיעה במבנה הגג. מעבר לכך, עניין הנראות מהווה ככל הנראה, פקטור משמעותי בבחירת גגות רעפים, ונראה שהמראה הציורי שהם מקנים לבית המגורים הופך אותם לפופולריים בארץ ובעולם. גגות רעפים כמו כל סוגי הגגות, חשופים למפגעי האקלים ומפגעים נוספים, ונעדיף לתקן אותם בהקדם, וטרם הגעת ימים גשומים.

 

תיקון גגות רעפים

מהן הבעיות היכולות להתעורר כשמדובר בגג רעפים? ובכן, הסיבה הנפוצה ביותר להתרחשותן של נזילות היא- רעפים שבורים. רעפי החרס ידועים כעמידים יותר מאשר רעפי הבטון, ובכל מקרה- שבר או סדק באחד מהרעפים, יפגע בשלמות מבנה גג הרעפים, ועלול לגרום לנזילות וטפטופים אל תוך בית המגורים. בעיות נוספות יכולות להגרם גם מהצטברות לכלוך על הגגות, מסתימה של מרזבים, ועוד. תושבי ירושלים שיבקשו לברר לגבי תיקון גגות רעפים- ימצאו שלרוב התיקון מתומחר ע"פ מטר רבוע, וע"פ מהות התיקון ומורכבותו. כך למשל, המחיר יהיה מושפע מפקטורים כמו גובה הגג, שיפוע הגג, ואלמנטים נוספים שבעלי המקצוע קובעים. בעת שאנו בוחרים בעל מקצוע לתיקון גג הרעפים שלנו, מומלץ לבחור בכזה המתמחה בגגות רעפים, ולא "כלבויניק" שמתמחה בכל התחומים. כמו כן מומלץ לבדוק לגבי אחריות הניתנת על התיקון, ולוודא לכמה זמן היא מאבטחת אותנו.

המראה הפסטורלי שמעניקים גגות הרעפים, גורם להם להפוך לבחירה פופולרית בירושלים, בארץ ובעולם. גגות הרעפים דורשים תיקון ותחזוקה, היות והם חשופים למפגעים שונים, ועלולים להישבר ולאפשר חדירת מים ונזילות בתוך בית המגורים שלנו. בעת שנבחר להזמין בעל מקצוע לתיקון גג הרעפים שלנו, מומלץ לבצע סקר שוק מושכל, ולהזמין אותו טרם הגעת ימי החורף הגשומים.

גג של בית