איטום גגות

איטום גגות מתבצע ברחבי הארץ במבנים שונים, לרוב לפני תחילת החורף, כדי להגן על המבנה מפני חדירה של מי גשמים. יחד עם זאת, קיימות סיבות נוספות לבצע איטום גג מקצועי וכן קיימות מספר שיטות לאיטום גגות, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

אצלנו תוכלו למצוא את השיטות המתקדמות והאיכותיות ביותר לאיטום גג, במחירים משתלמים במיוחד. אז אל תחכו שהגשם יתחיל לטפטף לתוך הבית – התקשרו עכשיו והזמינו איטום גגות מהטובים ביותר!

 

צריכים איטום גגות? התקשרו עכשיו – 077-805-4059

 

איטום גגות מקצועי

איטום גגות מתבצע ברחבי הארץ על גגות שוני ומשונים. משום כך אפשר למצוא שיטות שונות, וגם איטום גגות מחיר שונה. כל שיטה מתאימה לסוג אחר של גג, לסוג אחר של תקציב, למצב שונה של הגג ועוד. אז מה חשוב לדעת על כל אחת מהשיטות? איך קובעים מחיר איטום גגות? ואיך בוחרים חברה איכותית לבצע את העבודה?

 

מתי כדאי לבצע איטום לגג שלכם?

עבודה איכותית של מומחה תלויה בעיקר ברמת המומחיות והמקצועיות של החברה, אבל ללא ספק גם במזג האוויר ולכן חשוב לבחור את התזמון המתאים ביותר. באופן טבעי, הביקוש הגדול ביותר לעבודות איטום גג אצלנו הוא לקראת החורף ואף בשיא החורף, כאשר הגשם כבר שוטף, הגג מתמלא במים והנזילות מתחילות לפגוע בתשתיות המבנה.

כאשר החורף כבר מתחיל – אין ברירה. חייבים להזמין איטום ואם לא דאגתם לכך מבעוד מועד, כלומר לפני שתתחיל עונת השיא של החורף, ייתכן שיבקשו מכם גם לשלם מחיר יותר גבוה, ייתכן שבעלי המקצוע יהיו עסוקים והעבודה תידחה למועד מאוחר יותר ועוד.

משום כך, הזמן המתאים ביותר להזמין עבודת איטום לגג שלכם היא באביב, בקיץ, או בתחילת הסתיו, כאשר הגשם לא מפריע לביצוע העבודות, מזג האוויר נעים וחמים, הבניין לא נפגע בגלל חדירת מים ואתם יכולים לקבל מחיר טוב יותר עבור העבודה.

 

חומרים שונים לאיטום הגג

יש כמה משפחות של חומרים, בהם אנו משתמשים לעבודות איטום:

  • זפת
  • חומרים ביטומניים
  • חומרים פלסטיים

 

הכלל אומר שאם יש לכם על הגג כבר חומר ממשפחה אחת, יהיה מאוד מורכב עד בלתי אפשרי להחליף למשפחת חומרים אחרת. כך למשל, אם בפעם האחרונה שביצעתם איטום לגג שלכם השתמשתם בחומר פלסטי, לא תוכלו להשתמש בחומר ביטומני, אלא אם תקלפו קודם את החומר הפלסטי. דבר זה מייקר (עושה אותו יקר יותר) את העבודה והופך אותה מורכבת. בנוסף, לא תמיד אפשרי.

 

איך בוחרים את חומר האיטום המתאים ביותר?

השיקול הראשון והחשוב ביותר לפני בחירה של חומר מתאים לאיטום הגג הוא – איזה חומר כבר קיים על הגג שלכם?

האם הגג שלכם חדש ומכוסה רק בטון?

האם מדובר על גג ישן יחסית ולכן יש עליו כבר שכבות רבות של זפת?

האם ועד הבניין החליט בשנה שעברה למרוח חומר איטום פלסטי?

ואולי יש לכם דווקא יריעות ביטומניות על הגג?

אם האיטום בגג שלכם כרגע עשוי מחומר פלסטי, או אקרילי למשל, לא תוכלו לעשות עכשיו איטום ביריעות ביטומניות. החומר הביטומני לא מצליח להיקשר לחומר אקרילי ולכן האיטום יהיה לא יעיל.

 

הכנה של הגג לפני איטום

לאחר בחירת שיטה לאיטום גגות, מתאימה לאיטום הקיים (או לא קיים) בגג שלכם, אנחנו מבצעים הכנה יסודית, אשר תפקידה להבטיח היצמדות אופטימלית של חומרי האיטום אל הגג.

בתוך פעולות ההכנה, אנחנו מפני מהגג פסולת וחפצים מיותרים, מנקים את הגג באופן יסודי, מקלפים שאריות של חומרי איטום ישנים, מרימים את כל הדודים, המרזבים, מזגנים וכל חפת אחר שעשוי להפריע לנו בעבודה.

עבודה יסודית של הכנת הגג לאיטום מבטיחה שלא יווצרו בועות אוויר, או ליקויים אחרים שיפגעו באיכות העבודה.

 

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן השיטה המקובלת והנפוצה לאיטום גג. היא גם נחשבת יעילה ביותר, אך אינה מתאימה לכל גג, אלא לשלושה סוגי גגות:

גג שעבר איטום באמצעות זפת, או גג חדש שלא עבר איטום בעבר, או על גבי שכבה קיימת של יריעות ביטומניות ישנות.

יישום יריעות ביטומניות מתבצע על ידי הלחמה של היריעות אחת לשנייה ואל הגג עצמו, עד שהגג כולו מכוסה ביריעות.

אנחנו אוהבים להשתמש דווקא ביריעות ביטומניות לבנות, שכן יש להן שכבת הגנה יעילה, השומרת עליהן מפני נזקי השמש.

 

זפת

השיטה הותיקה והמוכרת עדיין נפוצה בשימוש, בעיקר כאשר מדובר על גגות ישנים. זוהי שיטה יעילה מאוד, זולה מאוד וקלה יחסית ליישום. מתאימה בעיקר לגגות שיש עליהם הרבה דודים ופריטים אחרים שאינם ניתנים להסרה, או גגות עם מבנה מורכב, אשר אינו מתאים להנחה של יריעות ביטומניות למשל.

השיטה הזולה ביותר לאיטום גג מספקת לכם אחריות של עד 5 שנים על האיטום ועוד עבודות תחזוקה פעם בשנה, כדי להבטיח איטום יעיל של הגג לקראת הגשמים. בנוסף, לאחר איטום בעזרת זפת, יש לסייד את הגג, כדי למנוע התייבשות וסדיקה של הזפת, בגלל חשיפה ממושכת לשמש.

בסופו של דבר, העלויות הקבועות של תחזוקה וסיוד הופכות את השימוש בזפת לפחות זול בטווח הרחוק.

 

חומרים אקריליים

חומרים אקריליים הם חומרים פלסטיים בצבעים בהירים, אותם אפשר להתיז על הגג, או למרוח. זהו סוג של איטום מתאים לשימוש על גגות קטנים, או גגות חדשים מבטון, אשר לא נמרחה עליהם בעבר שכבת איטום ביטומנית.

זוהי שיטה מתאימה רק לגגות שאין להם בעיית ניקוז, כי חשיפה ארוכה למים עומדים פוגעת ביעילות האיטום וגורמת לחומר האקרילי להתקלף.

 

חומר פוליאוריטני

איטום באמצעות חומר פוליאוריטני הוא יקר יחסית ולא תמיד יעיל.

כדי ליישם חומר פוליאוריטני על הגג שלכם נדרשת עבודה מאומצת ומורכבת ולכן החומר מתאים רק לאיטום של גג אשר הגישה אליו קשה ולכן לא ניתן להתקין עליו יריעות ביטומניות. הנוסף, חומר פוליאוריטני הוא רגיש לשמש ומתחיל להתקלף בעקבות חשיפה ממושכת לשמש ישירה. משום כך הוא מתאים רק לגגות אשר נמצאים בצל.

כדי לוודא שהחומר הפוליאוריטני לא מתקלף, אנחנו מקפידים למרוח עליו שכבה של מסנן קרינה, כדי לשמור עליו לטווח ארוך. יחד עם זאת, זהו חומר שמיישמים בהתזה ולכן הביצועף למרות שהוא מורכב יחסית, עשוי להיות מהיר.

 

כמה עולה איטום גגות?

מחיר איטום גגות משתנה לפי כמה שיקולים עיקריים:

  • סוג האיטום – ביטומני, זפת, אקרילי וכן הלאה
  • גודל הגג – ככל שהגג גדול יותר, כך צריך יותר חומר ויותר שעות עבודה
  • מצב הגג – כיצד הוא בנוי, איזה חומר איטום יש עליו, כמה הוא מלוכלך
  • מכשולים וחפצים שונים על הגג, המקשים על העבודה

 

מחירון איטום גגות כללי

איטום גגות החל מ-600 ₪
איטום גגות לחורף החל מ-400 ₪
איטום ע"י יריעות ביטומניות 4 מ"מ החל מ-80 ₪ למטר רבוע

 

זה הזמן לאיטום גגות! התקשרו עכשיו – 077-805-4059

הכנה מקצועית של הגג מאפשרת לבצע איטום מקצועי ואיכותי, ללא תקלות

ניתן לבצע איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות, חומר אקרילי, זפת, או חומר פוליאוריטני

הזמן הטוב ביותר הוא קיץ – אביב, לפני שמתחילים הגשמים

אפשר ליישם יריעות ביטומניות רק על גג בטון, או גג עם זפת, או גג עם יריעות ביטומניות ישנות, אחרת האיטום לא יהיה יעיל.

איטום גגות - איזורי שירות