תיקון גגות בירושלים

ירושלים היא מהערים העתיקות בארץ. היא מיושבת כבר אלפיים שנה כמעט ברציפות ומקודשת לשלושת הדתות הגדולות. במהלך השנים העיר עברה ידיים בין שלטון אחד לשני, ובכל תקופה ותקופה שלטה בה תרבות אחרת, עם מורשת אחרת ועם סגנון בנייה שונה. כנראה בגלל סיבה זו גגות ירושלים מיוחדים כל כך. כאשר עומדים במקום גבוה ומשקיפים על העיר מלמעלה קשה שלא להתפעם מהגיוון הרב של הבתים, הצבעים השונים, החומרים השונים והגדלים המשתנים של גגות הבתים.
 

הגיוון בבתים והגגות השונים בירושלים

 
אבל מלבד היופי שנובע מגיוון זה ישנם גם חסרונות, השוני הגדול מחייב עבודת תחזוקה רבה שיאפשר לשמור על שלמות גגות העיר. אם מתחשבים בגילם העתיק של חלק מהמבנים ומוסיפים לכך את הגשמים הרבים שפוקדים את הבירה בתקופת החורף, אנו מקבלים מתכון בטוח לחורים ופגמים שפושים בגגות בכל שנה ושנה. אם כן, לא סתם נפתחו עסקים רבים העוסקים בתיקון גגות בירושלים. אבל מה חשוב לנו לדעת כאשר אנחנו מעוניינים לתקן גג?
 
תיקון גגות בירושלים
 

מה חשוב לבדוק כשאנחנו רוצים לתקן את גג ביתנו בירושלים?

  • אילו סוגי גגות יש בירושלים? נתחיל במה שמשותף לכלל הגגות – כלל הגגות מטרתם להגן על הבית מפני נזקי מזג האוויר בין אם מדובר בשמש הקופחת בקיץ ובין אם מדובר בגשם היורד בחורף. עם זאת יש לנו מספר סוגי גגות אותם ניתן למצוא בירושלים. ראשית יש לנו את הגג השטוח. בנינים מודרניים רבים בנו גג שטוח, בדרך כלל מוקף במעקה נמוך אליו ניתן לצאת בימי הקיץ ולשאוף בהנאה את האוויר הפתוח. סוג נוסף של גגות הוא גגי הרעפים – גגות אלו הגיעו אלינו מאירופה המושלגת. ביבשת הקרה היה צורך לבנות גג משופע שימנע הצטברות של שלג על הגג, דבר שעלול לגרום לקריסת הגג לתוך פנים הבית. אומנם בירושלים אכן יורד שלג כפעם בשנה אך בשונה מבאירופה, בירושלים גגות הרעפים נבנו בעיקר למטרות נוי ונראות.

  • מהם הדגשים לתיקון סוגים שונים של גגות? הגג השטוח הנפוץ בירושלים ובארץ עלול לאגור על גביו לא מעט מים במהלך החורף. הגשמים נצברים על המשטח השטוח ומחפשים כל סדק וחור כדי להיכנס פנימה. במידה ונמצאה דליפת מים דרך הגג השיטה המהירה ביותר לתיקון ואיטום הגג היא זיפות של כל הגג. הזפת הינו חומר צמיגי הדוחה מים אשר נכנס לכלל החריצים ומונע את חדירת המים לבניין. אם מדובר בגג רעפים האירוע מסובך קצת יותר. על קבלן התיקון לוודא את תקינות כלל הרעפים, אחד אחד, ולהחליף את הפגומים. בנוסף לכך עליו לבדוק את כל החיבורים בין הרעפים למתקנים השונים שעל הגג – דוד החימום וקולטן השמש. אזורי החיבור הללו דורשים עבודה עדינה של אטימה, תוך שמירה על שלמות ונראות הרעפים. רק לאחר שכלל הרעפים והחיבורים נבדקו ונאטמו או הוחלפו הגג תקין שוב.

תיקון גגות בירושלים על ידי חברת האחים אזרד בע"מ

 
תיקון גגות אינו אירוע פשוט, יש להתחשב בסוג הגג ובכך להתאים את הטיפול המתאים, אך יותר מעצם התיקון חשוב שחברת התיקון תדע לשמור על נראות הגג, כדי לא לפגום במקום בו אתם מעבירים את רוב זמנכם ובנוף העיר היפה בה אתם גרים. חברת האחים עזרד בע"מ מציעה שירות תיקונים מהיר ואיכותי לכל סוגי הגגות. לחברה יש מעל עשרים שנות ניסיון בתיקון גגות. בתקופה זו צברו עובדי החברה ניסיון רב הן בתיקון גגות שטוחים והן בתיקון גגות רעפים, בזכות ניסיון זה אפשר להיות בטוחים שכאשר אתם סומכים על עובדי חברת האחים עזרד עם הגג שלכם אתם עושים בחירה נבונה.
 
תיקון גגות