תיקון מרזבים

 

מה תפקידו של המרזב בבניין שבו אנחנו מתגוררים, ומה יכולה להיות ההשפעה של מרזב שלא מבצע תפקידו כהלכה?

 
הבית שבו אנחנו חיים מלא במערכות שונות, קטנות כגדולות, שמבצעות תפקידים רבים וחשובים לחיים שלנו. מרבית המערכות האלה הן, למען האמת, שקופות עבורנו ואנחנו לא מייחסים להן את החשיבות שראוי שנייחס להן. בסופו של דבר, את רוב הדברים שיש לנו בבניין אנחנו מקבלים כמובן מאליו – החל במעלית, דרך מערכת החשמל ומערכת הצנרת, ועד עצם העובדה שאנחנו נהנים מבית יבש שמים לא חודרים אליו דרך גג אטום. אחת המערכות האלה, ולא המערכת השולית מבין כלל המערכות במבנה, היא המרזב.
 
תיקון מרזבים
 
לכאורה, מרזב הוא חלק פשוט במיוחד בבית שלנו – צינור מתכתי ארוך שמחבר את גג הבניין שלנו בחיבור ארוך במיוחד לרחוב. מטרת המרזב היא פשוטה – להבטיח שמים לא יצטברו על גג הבניין שלנו ויגרמו לבעיות באיטום ולדליפה לתוך הקומות העליונות של הבניין. ואמנם, למרות שמדובר במערכת פשוטה במיוחד שהיא בסך הכל צינור מתכתי, תקלה קטנה במרזב יכולה לגרום לשיבוש משמעותי של איכות החיים בדירה שלנו – כשעד מהרה נבחין במים שמחלחלים לתוך הדירה, גורמים להפסקות חשמל, מלכלכים והורסים רהיטים ומכשירי חשמל ויכולים אף לגרום לקצרים ואפילו לשריפה. כן, כל זה בגלל מרזב סתום. ברור, אם כן, מדוע חשוב לפנות לשירות של תיקון מרזבים בסיטואציה שכזו.

כיצד אנחנו מתמודדים עם תקלות במרזב, ומהן האפשרויות של תיקון מרזב והתקנת מרזבים שאנחנו מציעים?

  • בשביל להבין איזה אפשרויות של תיקון מרזבים קיימות, צריך קודם כל להבין מהן התקלות הנפוצות. בכל מקרה, הפעולה הפשוטה ביותר במקרה של תקלה במרזב אותה לא ניתן לתקן בדרך סטנדרטית היא התקנה של מרזב חיצוני נוסף, במקום המרזב החיצוני הקיים או המרזב הפנימי הקיים שאינם עובדים. מרזב חיצוני איכותי קל מאוד להתקין משום היותו חיצוני, ומשום שמדובר בסך הכל בצינור מתכתי מהגג לרחוב. ניתן גם לסלול תעלות בין מרזב אחד למשנהו בכדי לווסת זרימת מים בצורה יעילה יותר בעת הצורך.

  • במקרים רבים, התקלה במרזב קשורה לסתימה שהתפתחה במרזב בימי הקיץ. ימי החורף מעבירים דרך המרזב הרבה מאוד שפכים, ובימי הקיץ אלה יכולים להתייבש ולהקשות מחד, ומאידך גם להפוך לגורם סותם של ממש. במקרים רבים הסתימה הזו תיווצר ממש בפתח המרזב לגג, ובמצבים כאלה ניתן לפתוח אותה ביעילות עם עבודה מקדח יעילה. אגב, טיפ קטן, בכדי למנוע הצטברות של חומרים שיוצרים סתימה אחת השיטות הפשוטות ביותר היא התקנה של רשת בכניסת המרזב מהגג.

  • אחד השירותים החשובים ביותר אליהם כדאי לכל בניין לפנות לקראת ימי החורף הבאים עלינו לטובה הוא בדיקה יסודית של המרזב. ישנן דרכים מקצועיות לוודא את התקינות המלאה של המרזב בטרם יחל החורף, ובמידה ואינו תקין מאיזושהי סיבה ניתן בשלב זה לתקן אותו עוד לפני שסתימה תגרום להצטברות מים שלא יכולים להתנקז על הגג, ולדליפה לתוך הקומות העליונות של הבניין שלנו.
סרטון של תיקון מרזב בבית ישן

תיקון מרזבים - בשביל להבטיח שהבית שלכם יישאר יבש בחורף שהגיע, פנו עוד היום לאחים אזרד בע"מ

תיקונים ובדיקה יסודית של מרזבים הם שירותים שאין בניין שיכול להסתדר בלעדיהם. לכל מרזב יש, בסופו של דבר, אורך חיים – וחשוב שהבניין שלכם יקדים את אורך החיים הזה ויקדים תרופה למכה. זכרו – אם תפנו עוד היום לשירות האיכותי של האחים אזרד בע"מ בכל הנוגע לתיקון מרזבים, תוכלו להבטיח את החורף היבש והשגרתי שיעבור על כל דיירי הבניין שלכם, בלי דליפה של אפילו טיפת מים אחת לדירה אחת.