5 סיבות לניסור בטון בבית

קידוח וניסור בטון הן חלק מעבודות של שיפוצים שהיום, הצורך אליהם עולה וגםה ביקוש כאשר מדובר על הערכה של עשרות האחוזים בעלייה.

סיבה עיקרית לכך הינה ששימוש בבטון נפוץ היום מאד בבניית מבנים וזאת בעקבות שינויים בתקנים, כמו למשל חובת בנייה של מרחב מוגן ולכן אם רוצים לשבור קיר או לקדוח בו אז צריך להזמין שירות כזה של ניסור בטון בבית.

בניסור בטון אפשר ליצור פתח בכל קוטר רצוי, כאשר בקידוח מתקבל פתח עגול וזאת בעקבות השימוש במקדח שפועל בסיבוב של כוס החיתוך המשוננת שמצופה באבקת יהלום.

 

מספר סיבות לניסור בטון בבית

בכל הזדמנות שבה צריך לשבור קיר או לקדוח תעלה יש להשתמש בכלים מיוחדים ולהיעזר בכוח מקצועי שמתעסק בזה שכן הבטון הינו עבה ולרוב עם תוספת חיזוק של פלדה או ברזלים. הדוגמאות יכולות להיות של מקרים פשוטים כמו להתקין מזגן בקיר ואז יש צורך להעביר את הצינורות מבפנים אל החוץ בתוך תעלה אותה יוצרים מקידוח פתח בקיר. ישנם מקרים מורכבים יותר בהם צריך לנסר את הבטון כדי להתקין למשל חלון או ניסור בטון לפתיחת עליית גג או גם כדי להתקין דלת בקיר ואפילו ליצור מעבר בין קומות ואז צריך להסיר את הגג בשלמותו. לא משנה איזו עבודה תרצו ישנם היום בשוק הרבה חברות שמציעות שירות לניסור וקידוח בטון והן בעלות כל הכלים האפשריים שמאפשרים את הניסור/קידוח כל בטון וכל עובי.

 

ניסור וחיתוך בטון

הניסור מתבצע על ידי שימוש במסורים מיוחדים, כאשר מדובר על כלים עם צורות שונות ומנגנונים שונים לשימוש בכל המשימות, שלהם מכנה משותף אחד: בעלי דיסק משונן אשר מחובר למנוע חשמלי. המנוע מסובב את הדיסק במהירות מאד גבוהה תוך כדי התזת מים כדי לקרר את הדיסק וכדי להפחית את הלכלוך שניתז וזאת במקביל לחיתוך הבטון על ידי הדיסק. ישנם מספר סוגי מסורים כמפורט בטבלה:

סוג המסור פעולת המסור ואיפיונו
המסור הידני מסור פשוט לביצוע חיתוך נקודתי בעובי נמוך-בינוני ללא חשיבות לדיוק בעבודה. המסור נייד והשימוש בו פשוט אך עדיין מצריך ניסיון וכוח פיזי.
המסור הנוסע מדובר על מסור שמורכב מתחת לעגלה נוסעת וזאת כדי לנסר כבישים או שבילים בקלות ודיוק.
המסור המקובע המסור הכי מתקדם. מדובר על מסור שמקובע לקיר המיועד לחיתוך והוא מופעל בשלט רחוק, כאשר החיתוך מתבצע ברמת דיוק מאד גבוהה. בנוסף, ישנם מסורים מקובעים עם מנגנון נגד רטט למניעת זעזוע של המבנה.

 

ניסור בטון וקידוח ביהלום

ניסור בטון ביהלום זה בעצם אותו שירות של ניסור וקידוח, כאשר ישנה תוספת של אבקת יהלום אשר מצפה את המסורים והמקדחים. מכיוון שהבטון כאמור מכיל בתוכו ברזל או פלדה, כדי לאפשר את חיתוכו ישנו שימוש ביהלום שהוא חזק ועמיד על מנת להגביר את יעילות העבודה.

 

מכשיר ניסור