5 סיבות להתקין סורגים בחלונות הבית

בחלונות בתים רבים מותקנים כיום סורגים. הסורגים מגיעים במגוון רחב של דגמים העשויים מחומרים שונים, צבעים מותאמים אישית וצורות שונות. במאמר זה נסקור את הסיבות בגינן כדאי לכם להתקין סורגים בחלונות ביתכם.

 

הגנה מפולשים

התקנת סורגים על החלון תבטיח לכם מימד נוסף של הגנה מפני פולשים. בין אם בני אדם המנסים לפרוץ לדירתכם או אפילו חיות היכולות להיכנס לתוך ביתכם, הסורגים יהיו שם לוודא שאף גוף זר לא נכנס לבית ללא רשותכם. סורגים הכרחיים במיוחד לאלו החיים בקומת קרקע שכן כניסה אליהן דרך החלון הינה קלה ביותר ולא דורשת לעיתים כלל מאמץ.

 

ביטחון בגבהים

שיקול ביטחוני נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מתלבטים האם להתקין סורגים הינו שיקול הביטחון בגובה. כאשר גרים בקומה גבוהה ישנה סכנת נפילה מהחלון ועל כן סרגים ימנעו זאת ויצילו את חייכם. למשפחות עם ילדים קטנים הגרות בקומות נמוכות מומלץ גם כן להתקין סורגים שכן הילדי עשויים ליפול מהחלון וגם כאשר מדובר בקומה נמוכה נשקפת סכנה לחייהם.

 

מניעת נפילת חפצים

לאנשים רבים קרה ששיחקו בביתם עם כדור או סתם הניחו בגד ליד החלון לייבוש, והחפץ שלהם נפל מהחלון. לא רק שנפילת חפץ עלולה לגרום להריסתו בין אם בהתנפצות כתוצאה מהפגיעה בקרקע או בלכלוך, נפילה שכזו מסוכנת ומסכנת גם את העוברים ושבים ברחוב.

נפילה של חפץ גדול מקומה גבוהה תגרום לו לצבור תאוצה ובמקרה של פגיעה באדם הינה מסוכנת מאוד. עקב כך, חשוב להתקין סורגים אשר יחסמו את חפצכם מליפול מהחלון וכך יחסכו לכם ולעוברי האורח ברחוב אי נעימות מיותרת ומסוכנת.

 

מטעמי עיצוב

בנוסף ליתרונות הבטיחותיים המובהקים הקיימים בהתקנת סורגים, לסורגים ישנן גם מעלות עיצוביות אשר יתרמו לנראות ביתכם מבחוץ. ישנם סורגים בשלל צורות וסוגים אשר יכולים להתאים לעיצוב הכללי של ביתכם ולהוסיף לו גוון חזותי נוסף. ניתן כיום לעצב את הסורג לפי רצונכם ולהתאים עיצוב מתאים לכל חדר בבית בנפרד.

 

רב גוניות

קיימים כיום מגוון רחב מאוד של סוגים וצורות של סורגים אשר לכל סורג תכונות משלו ושימושים ייעודיים שיעזרו לכם. ישנם סורגים ישרים אשר מיושרים עם קו החלון, סורגי בטן בעלי בליטה כלפי חוץ ומרווח בין החלון לסורג אשר בו ניתן להניח פריטים כמו עציצים והדניות. סורגי בטן מומלצים בעיקר לסלון ולחדרי אירוח.

קיימים גם סורגים מתקפלים המתאימים במיוחד לחלונות קטנים. ניתן לקפל אותם ולפתוח את החלון לחלוטין. בנוסף, ישנם גם סורגים מעוצבים המיוצרים בצורות מעוצבות ואומנותיות אשר נועדו להוסיף לעיצוב הבית. ניתן למצוא גם סורגים שקופים לאנשים אשר אינם רוצים בהוספת סורגים למראה הבית.

 

לסיכום

התקנת סורגים מומלצת משלל סיבות בטיחותיות ועיצוביות. הסורגים מגיעים בשלל דגמים וצורות וכל שנותר לכם הוא לבחור את הסורג המתאים ביותר לחלונכם ולהזמין מתקין. בהצלחה!

סורגים חלונות