שיפוצים ומחירים – כמה עולה כל שיפוץ בבית

מאחורי המילה "שיפוצים" מסתתרים מגוון רחב של פעולות ורצונות הקשורות לבית.

רובן לוקחות חלק פעיל ברצונות ידועים ושכיחים כמו: שיפור המראה של הבית, העלאה ושיפור של איכות החיים הגרים בבית וסיבה אחרונה ומאוד חשובה – העלאת ערך הנכס.

כל הסיבות האלו מתנקזות לכדי רצף המילים עבודות שיפוצים, שנעשות בצורה פיזית ותחת חיים ואנשים המתנהלים בבית, ובדיוק בגלל סיבות אלו קשה מאוד לתת הערכה מדויקת של מחירון שיפוצים ואורכו.

ובכל זאת,

ישנם פרמטרים נפוצים המשמשים לקביעת המחיר לעבודות שיפוץ שונות.

המחיר שנקבע לפני תחילת העבודות אמור לשמש כמעין הערכה כללית וראשונית לצורך קבלת ממד תקציבי כולל.

במאמר הבא נערוך מדריך מחירים קצר שנועד לתת לכם ידע בסיסי בנושא:

 

מדריך חישוב מחיר של שיפוץ דירה:

מחיר של שיפוץ הדירה כולה כולל בתוכו מספר פרמטרים, שני העיקריים הם: גודל הדירה וסוג השיפוץ שברצונכם לבצע. פעולות השיפוץ הנפוצות כאשר מדברים על שיפוץ דירה הן בדרך כלל : צביעה וסיוד של הקירות, חידוש הריצוף, החלפה של מערכת האינסטלציה, שבירת קירות ושינוי החלל, עבודות חשמל, אלומיניום ועוד.
כדי לנסות ולחשב את עלות השיפוץ שברצונכם לבצע, או אפילו לתת לעצמכם הערכה גסה, יש לחשב את העבודות או לפי מטר או לפי כמות עבודות השיפוץ הנדרשות כמובן בהתאם לסוג העבודה. בנוסף, יש להוסיף לחישוב עלות של חומרי גלם ושעות העבודה שחברת השיפוצים תצטרך לספק לביצוע השיפוץ.
אם אתם עדין לא בטוחים איך לחשב, אתם יכולים להתייעץ עם אנשי מקצוע. קבלן שיפוצים, אדריכל או מעצב פנים יוכלו לתת לכם סכום שמבוסס על ידע מקצועי וניסיון אישי בתחום.

מדריך חישוב מחיר של חדר האמבטיה:

עבודת שיפוץ של חדר האמבטיה הוא שיפוץ מורכב, מפני שהוא כולל סוגים שונים של התעסקות ועבודה, לדוגמא: אינסטלציה, הוספה של נקודת מים לצורך מכונת כביסה\ הוספת כיור, החלפה של המרצפות, הוספת ארון וכו'.
גם כשמדובר בחדר האמבט, חישוב השיפוץ כולל את אותם הפרמטרים: גודל חדר האמבטיה, סוג העבודה, חומרי הגלם וכמובן שעות העבודה של הגורם המשפץ.
כל הפרמטרים האלה יכולים לספק לכם מושג כללי לסכום שאתם צפויים לשלם.
שימו לב, חדר האמבטיה הוא חדר מסובך לשיפוץ, ולעיתים עבודה גוררת איתה עוד עבודה.

 

שיפוץ קטן יכול לעשות את כל ההבדל

הרצון בבית חדש ומשופץ ברור לכולם. הבית נראה נקי, רגוע ונעים יותר למחייה ואין ספק שמרגישים את שיפור איכות החיים ברגע. למרות זאת, אם אין לכם כרגע את הסכום\ הזמן לשיפוץ כללי של הבית גם עבודות שיפוץ ספציפיות יכולות לעשות פלאים!
אפשר לצבוע את הבית, לשבור קירות ולאחד חללים, להחליף מרצפות ברצפה או אולי לשים פרקט.
הכל בשביל שתרגישו בבית.

לפרטים נוספים צרו קשר עם השיפוצניקים.

 

איש צובע