קונים דירה יד שנייה – בדקו את איטום הגג

פעולה חשובה ולא מבוטלת שכדאי לבצע בעת רכישת דירה, היא בדיקה של הדירה.

 נתונים סטטיסטים מראים כי ביותר מ 90% מהדירות בישראל יש ליקויים בדירה, אם זה בקירות עצמם ואם זה בצנרת וכיו"ב.

בדיקה של הדירה יכולה לחסוך אלפי שקלים על תיקונים בהמשך באם יתגלו לאחר רכישתה ולפיכך, ניתן להגדיר את בדיקת הדירה בטרם הרכישה כחלק מההשקעה בדירה ולא כהוצאה.

 

פרמטרים לבדיקה

מומלץ לבצע בדיקה מקיפה של הדירה או של המבנה המתמקדת בכמה אופנים:

  1. מראה חזותי של המבנה, מצב הטיח, מצב הגג והרעפים עשויים להעיד על טיב הדירה ומצבה.
  2. מצב הצנרת עשוי להיבדק ע"י לחץ המים. כאשר אתם פותחים את הברזים בדירה, שימו לב ללחץ המים: לחץ נמוך עשוי להעיד על צנרת רקובה ולא תקינה, כמו כן, גם צבע המים עשוי להעיד על טיב הצנרת – צבע מים צהוב או חלוד, למשל, מעיד על צנרת רקובה ו/או לא תקינה.
  3. טיח מתקלף בקירות, כתמי עובש, סדקים, נפיחות וכיו"ב – עשויים להעיד על בעיות רטיבות. כמו כן, אם לטיח יש גוון שונה מגוון הקיר – מומלץ לברר אם בוצע שיפוץ בדירה ומאיזו סיבה בוצע השיפוץ.
  4. אם יש סימני נזילה מסביב לחלונות, זה עשוי להעיד על בעיות באיטום. כמו כן, גם תריסים עשויים להתבלות בקלות כתוצאה מחום ומזג אוויר יבש, לכן יש לבדוק את התריסים גם כן באותה הזדמנות.
  5. כדאי לבדוק את הרצפה ואת חיפויי הקירות, מרצפות שקועות או חיפויי קירות מתקלפים עשויים להצביע על נזילה.

 

איטום למניעת רטיבות

כאמור, בדיקת איטום הינה קריטית וחשובה בעת קניה של מבנה או דירה. בבתי מגורים ובבניני משרדים מומלץ לבצע איטום לגגות בטרם עונת החורף, לפני בואם של הגשמים והרטיבות. אם לא יתבצע איטום בטרם תחדור רטיבות לדירה או למבנה, הרטיבות עלולה לחדור פנימה, ואז פעולת האיטום תהפוך לקשה ואף ליקרה יותר.

 

בצע איטום מקצועי וחכם

ככלל, ביצוע איטום מומלץ ואף הכרחי בכל פרק זמן של כמה שנים על מנת למנוע רטיבות בקירות. חשוב לציין, כי ביצוע איטום שלא ע"י איש מקצוע ובאופן חובבני עלול להותיר את קירות הבית או המבנה עדיין חשופים לחדירת מים בשל חוסר באיטום הרמטי ומקצועי. לפיכך, כאשר מעוניינים לבצע איטום, כדאי שהדבר יעשה ע"י איש מקצוע ובאמצעות החומרים המתאימים.

בין החברות המציעות שירות של איטום לבניין או לדירה, תוכלו לפנות לחברת איטום גגות ואף לקבל מידע נוסף לגבי חשיבות האיטום בדירות ובניינים וכן לגבי סוגים שונים של חומרי איטום.

בחבר מבנים בדק בית תוכלו לקבל מידע חשוב נוסף לגבי נושא האיטום ואף להתרשם מאופן עבודתה של החברה וממבחר השירותים בתחום האיטום אותם היא מציעה.

 

רעפים