סגירת חורף – איך ניתן לבצע איטום לימי הגשם

על אף שהחורף בישראל הוא לא ממש דרמטי, ישנם ימים בהם מזג האוויר סוער והמים מציפים את המרפסת והגג ולעיתים אף מחלחלים לבית.

לפיכך זה הזמן לבצע איטום לימי הגשם – המאמר יפרט כיצד.

 

מהו איטום וסגירת חורף?

סגירת חורף היא סגירה של מקום החשוף לגשם ואינו מנוצל בימי החורף. לא חבל? אם יש לכם מרפסת בחצר או בדירה שכייף לשבת בה לא תוכלו לעשות זאת אם לא תסגרו אותה ותאטמו כדי שלא תיכנס אף טיפה. סגירה בחורף מיועדת רק לעונה זו ואחר כך אפשר לפתוח בקלות וליהנות ממרפסת פתוחה או לנצל את האיטום גם לקיץ. ישנם כמה סוגים של סגירה ואיטום לחורף: סגירה באמצעות בדים אטומים, סגירה בסוככים וסגירה בפרגולה ארעית.

 

סגירה באמצעות בדים אטומים

סגירה בבדים אטומים היא סגירה זמנית שתאטום לכם את המרפסת באופן הרמטי. הבדים האוטמים דומים לברזנט. הם זולים, זמינים ואין צורך להשיג עבורם היתר על מנת לסגור את המרפסת. המינוס היחידי שלהם הוא שהם פחות איכותיים ופחות עמידים לאורך זמן.

 

סגירה באמצעות סוככים

מדובר על סוככים פשוטים מבד שהיתרונות שלהם יעילים יותר בקיץ כי הם מעניקים צל. על אף זאת אם התקציב שלכם קטן תוכלו להשתמש בהם לאיטום המרפסת.

 

הסגירה הטובה ביותר – פרגולה מעץ

הפרגולה משמשת לסגירה הרמטית של המרפסת באופן זמני או קבוע. כדי שתוכלו לאטום את הפרגולה קודם כל צריך לבנות אותה. היתרון בפרגולה הוא שכשאינה אטומה בכל חלקיה היא יכולה לשמש כצל בקיץ וכשהיא אטומה כולה תהיה שימושית לחורף. טיפת גשם לא תחדור למרפסת. ניתן לבנות פרגולות עם תאורה מובנית ובעיצובים מיוחדים שישדרגו את המראה של המרפסת. לקראת החורף אוטמים את הגג עם סנטף המגיע בצבעים ובסוגים שונים. זהו חומר ידידותי לסביבה, אלסטי וגמיש, מבודד ואוטם המונע מהרטיבות להיכנס לחלל ואף מגן מפני קרינת שמש חזקה. מבחינה בטיחותית הוא עומד בכל התקנים הדרושים. כאשר תשבו במרפסת האטומה תוכלו לשמוע את הגשם דולף בחוזקה על הגג ולמרות שלא כולם אוהבים את הרעש יהיו כאלו שייהנו מכך. חשוב לציין שזהו חומר שעלול להיסדק עם השנים ולכן אינו עמיד לאורך זמן.

 

אטימת קירות הפרגולה

אטימת הגג של הפרגולה אינה מספיקה ויש לאטום את כל היקפה ולכך החומר היעיל ביותר הוא שמשונית. זהו בד ברזנט שגם פרקטי לקיץ מבחינת הצללה ובחורף לאטימה. ניתן לפתוח בו חלונות, דלת ולעצב אותו בהתאמה אישית. מבחינה עיצובית מומלץ לבחור בצבע שישלים את הגוון של המרפסת או לבחור בברזנט שמשונית שקוף וכך גם תוכלו לראות את הגשם ולהרגיש מוגנים. לסיכום, חשוב לעשות סגירה למרפסת בחורף בין אם היא זמנית ובין אם קבועה ולעשות בה שימוש גם בימי הקיץ.

 

מתחם סגור