ניר אוטם

ניר אוטם הוא אחד מהמוצרים היעילים של חברת "נירלט", המגיע בדלי הדומה לדלי צבע, ומשמש כחומר איטום במספר יישומים. ניר אוטם הוא למעשה חומר מדולל מים ביטומני- תוצר של נפט גולמי, הוא בעל כושר הידבקות גבוה לבטון, ובעל עמידות גבוהה למים עומדים. תכונות אלה בין השאר, הופכות אותו לחומר איטום יעיל כשמדובר באיטום חדרים רטובים למיניהם, מרפסות, אדניות או מבנים תת קרקעיים. שימוש בניר אוטם דורש שלבי הכנה מסוימים, ועבודה ע"פ זמני המתנה מדויקים. בעל מקצוע מנוסה בתחום האיטום, יוכל לייעץ בצורה טובה כיצד לעבוד עם ניר אוטם בצורה יעילה ונכונה.


היכן נדרש איטום?

השימוש באיטום היה נחוץ לבני האדם כבר לפני אלפי שנים, בעת שאלו החלו בבניית מבנים, ספינות, וכדומה. בעבר השיטות והחומרים היו יחסית מצומצמים בתחום האיטום, כך למשל- זפת ידועה כחומר הקלאסי ששימש בתחום הספנות בעבר, ולאחר מכן בענף הבנייה והתשתיות- שם עדיין לא נס ליחה והיא פופולרית ונמצאת בשימוש עד היום. עם חלוף השנים, חומרי האיטום הפכו מתוחכמים יותר, וכעת אנו יכולים למצוא חומרי איטום ביטומניים למשל- שהם תוצר של נפט מזוקק, המעורב עם פולימרים וסיבים המקנים לו גמישות וחוזק. חומרי איטום ביטומניים יעילים למטרות שונות בכל הנוגע לאיטום, ואחד החומרים המוכרים ביניהם הוא "ניר אוטם".

ניר אוטם

במבט ראשון על דלי של ניר אוטם, אנו עשויים להתבלבל לרגע ולחשוב שמדובר בצבע שחור. החומר מגיע בדלי הנראה בדיוק כמו אריזות הצבע של "נירלט", ומכיל כמות של 18 קילוגרמים. מדובר בחומר ביטומני חד רכיבי, מדולל מים, המשמש לאיטום ולציפוי של חדרים רטובים, מרפסות, מבנים תת קרקעיים, אדניות, ולמעשה- כל מקום שמהווה מטרה לחדירת מים. מריחת ניר אוטם דורשת שלבי הכנה של ניקיון המשטח, ומריחת חומר בשם "יסוד אוטם" שאותו אנחנו מורחים באמצעות מברשת או רולר, במטרה לחדור את שכבת הבטון. לאחר המתנה של כשעתיים- ניתן להתחיל במריחת הניר האוטם, כשההמלצה היא למרוח בין שתיים לשלוש שכבות על מנת לקבל שכבת איטום יעילה. ניר אוטם בשימוש נכון, מסוגל לספק שכבת איטום חזקה, גמישה, עמידה בפני חדירת מים, וחוסמת גז ראדון- שהוא גורם רלוונטי כשאנו עוסקים באיטום של מבנים תת קרקעיים בעיקר.

חומרי איטום נדרשים לכל אחד, במצבים שונים ומגוונים. ייתכן ואנו מעוניינים לאטום את חדר האמבטיה, את הגג, המקלט, או האדנית שבגינתנו. בכל מקרה, נרצה להשתמש בחומרים שיעניקו לנו איטום איכותי שיחזיק מעמד לאורך שנים- כך שלא ניאלץ לבזבז זמן וכסף נוספים. "ניר אוטם" הינו חומר איטום ביטומני נוח לשימוש, ויעיל ככל שמדובר בפונקציות שהוזכרו כאן. שימוש נכון בניר האוטם יכול להעניק לנו איטום איכותי, בלי מאמץ מוגזם, ובנוסף- מדובר בחומר ידידותי לסביבה, שבנוסף גם חוסם מעבר של גז ראדון.

איש שרות