מרזבים לגגות

גגות המבנים שבהם אנו שוהים, מתמודדים עם כמויות משקעים בלתי מבוטלות במהלך השנה, ולכן הם צריכים להיות מצוידים בהתאם. מעבר לעבודת האיטום החשובה, מומלץ להקדיש שיקול דעת גם למרזבים המותקנים בגג, ועוזרים לנו לנתב בצורה נכונה את מי הגשמים והלכלוך.

באמצעות המרזב, אנו יכולים לשלוח את מי הגשמים את מערכת הביוב, האדמה, או כל מקום שנבחר. מעבר לאופן הצבת המרזב – שדורש מיומנות רבה, יש חשיבות גם לבחירת החומר ממנו הוא עשוי. במאמר הבא, תוכלו למצוא מידע חיוני לגבי מרזבים לגגות.

מרזבים לגגות במרכז

מרזבים לגגות בצפון

מרזבים לגגות בדרום

מרזבים לגגות בשרון

מרזבים לגגות בחיפה

מרזבים לגגות בישולים

מרזבים לגגות ביהודה ושומרון

מרזבים הם צינורות, המשמשים כתעלה להובלת מי גשמים מהגג אל הקרקע. מרזבים יכולים להיות עשויים ממתכת או פלסטיק, והם מגיעים בצורות, גדלים וצבעים שונים. יש שני סוגים עיקריים של מרזבים:

מרזב פנימי, המותקן בתוך קירות המבנה או הגג, ומהווה חלק אינטגרלי מהם. מרזב חיצוני, היוצא משטח הגג, ולכן הוא בולט למראה.

מי צריך מרזבים לגגות?

מרזב הוא יישום חשוב בכל הנוגע לעמידות הגג שלנו, ומעטפת האיטום שלו. למרזבים יש מספר תפקידים חשובים:

 

מניעת הצטברות מים

המרזב עוזר לנו לנתב את המים בצורה נכונה, כך שהם לא יצטברו על גבי הגג שלנו – ובכך יגדילו את הסיכוי לכשל במעטפת האיטום. כשאנו מדברים על חומרי איטום, נרצה שהות קצרה ככל האפשר של מים עליהם, מכיוון שמים עומדים בסופו של דבר – מגדילים את הסיכוי לחדירת רטיבות דרכם. המרזב עוזר לנו לנתב את המים במהירות וביעילות אל מערכת הביוב, האדמה, או כל מקום אחר שנבחר.

 

מניעת מטחי מים על הקירות החיצוניים

התקנה נכונה של המרזבים, תמנע מטחי מים על הקירות החיצוניים של המבנה. דוגמה טובה לכך היא גגות רעפים, שעשויים לגרום לכך בימים גשומים. התקנה נכונה של מרזבים, תוביל את המים דרכם לכיוון הקרקע, ותפחית את המגע הבעייתי של המים עם הקירות החיצוניים – מה שיכול להשפיע על מעטפת האיטום שלהם.

 

הרחקת מים מהדלתות והחלונות

המרזבים דואגים שזרימת המים תתרכז במקום הניקוז של המרזב, במקום שתיווצר זרימת מים בלתי נעימה על החלונות והדלתות, מה שעלול להפריע לנו בשגרה וליצור רעש.

 

נראות המבנה

מרזבים מגיעים במגוון חומרים וצבעים, וביכולתם להוות אלמנט דקורטיבי שישדרג את נראות המבנה שלנו. מרזב שאינו מתאים באופי שלו לשאר עיצוב המבנה, עלול ליצור חוסר הרמוניה בנראות הבית שלנו, ואנשים רבים מקדישים לכך תשומת לב.

סוגי מרזבים לגגות

כאמור, השוק מציע מגוון של סוגי מרזבים, כשלכל אחד מהם יש מאפיינים שונים:

 

מרזבי פלסטיק או PVC

מרזבים אלו הם פשוטים להתקנה, וניתן להרכיב אותם גם בשיטת "עשה זאת בעצמך". מרזבי הפלסטיק מגיעים לרוב בצבעי לבן, אך ניתן למצוא אותם גם בצבעים אחרים המאפשרים לנו גמישות עיצובית. מרזבים אלו הם זולים ופשוטים יחסית, ולכן הבלאי שלהם גבוה. יחד עם זאת – מרזבי פלסטיק הם כמובן – עמידים בפני חלודה.

 

מרזבי אבץ

מרזבי אבץ נחשבים לאיכותיים במיוחד, ולכן מחירם יהיה בהתאם. מרזבים אלו הם גמישים ולכן מאוד נוחים לעבודה, עד למצב שבו ניתן לעבד אותם במקום ההתקנה באמצעות הידיים. המרזבים העשויים אבץ הם עמידים לחלוטין למים, אינם מחלידים ואינם סובלים מפגעי האקלים. מרזבים אלו, מיושמים לרוב במקומות שבהם מעוניינים לשמור על גישה עיצובית של "רטרו".

 

מרזבי אלומיניום

מרזבי אלומיניום מאפשרים פתרון יעיל במחיר סביר, ולכן הם מאוד נפוצים. האלומיניום עמיד בפני קורוזיה, הוא שוקל מעט וגמיש לעבודה. מרזבי אלומיניום יכולים להיות מיוצרים ביחידה אחת, וזה מוסיף לאסתטיות שלהם. מעבר לכך, ניתן לצבוע מרזבי אלומיניום ולהתאים אותם לגישה העיצובית של המבנה בקלות.

 

מרזבי פח

מרזבים אלו הם הנפוצים ביותר, גם עקב סיבת המחיר הזול במיוחד, וגם עקב עמידותם בפני נזקים שונים ונוחות העבודה עמם. רוב המרזבים הנמכרים כיום עשויים פח מגלוון, שהוא פח שעובר תהליך חיזוק ע"י ציפוי באבץ.

 

פלאקינג אנד מאינטינינג גוטרס פור רופס אין אתה צנטר

כשאנו מתעניינים לגבי הצבת מרזבים לגגות, וגם בעת שאנו מתחזקים את המרזבים הקיימים שלנו, עלינו לשים לב למספר דברים חשובים:

 

מרזבים בהתאמה אישית

אם אתם לא מצליחים למצוא מרזב לגג לטעמכם, חשוב לדעת שישנן חברות המייצרות מרזבים בהתאמה אישית. מרזבים כאלו יכולים להיות מיוצרים בעיצובים שונים, ולאפשר לכם גמישות דקורטיבית גבוהה.

 

תחזוקת המרזב

תחזוקה תקופתית של המרזב היא חשובה מאוד, והיא תשפיע באופן עקיף גם על עמידות מעטפת איטום הגגות והקירות. מרזבים נוטים להיחסם לעתים, עקב בוץ, עלים, לכלוכים וחפצים שונים, וזה ישפיע באופן ישיר על יכולת הובלת המים שלהם. מרזב שנחסם – לא יוכל למלא את תפקידו כיאות, ולכן יגרום להצטברות מים על הגגות ולפגוע באיטום המבנים.

 

שיפוע המרזב

שיפועי המרזבים הם חשובים במיוחד, על מנת לאפשר ניקוז יעיל של המים. שיפוע נכון של מרזב, אמור ליצור הפרש של 5 סנטימטרים בערך בין הקצה הגבוה והקצה הנמוך של המרזב.

זה נראה שאנחנו לא מצליחים למצוא מה שחיפשת.