כמה דברים שחובה לעשות בבית לפני החורף

מי מאיתנו לא אוהב להיות בבית חמים ונעים לשבת ולהתפנק מול סדרה טובה, כשבחוץ גשם זלעפות ואתם עם כוס שוקו חמה.

אך בשביל שתגיעו לרגע הזה, תצטרכו לבדוק את הכל מראש ולהיערך לעונת החורף.

להכין את הבית בהתאם, לדאוג לחימום ואיטום שלו ולפינוקים נוספים.

על כך ועוד מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.   

 

גשם רק בחוץ

חלק בלתי נפרד מעונת החורף הוא הגשם, אשר מתקרב אלינו בצעדי ענק וכבר התחיל. הדבר האחרון שאתם רוצים להתנסות בו הוא שלוליות ענקיות בתוך הבית. לכן הדבר הראשון המומלץ לעשות לפני בוא החורף הוא לעשות בדיקה של איטום גג לחורף כדי לוודא שלא ייווצרו נזילות או רטיבות במבנה הבית. במידה ותראו כי מתחילה נזילה או אף חשד לכך, אל תהססו להזמין בעל מקצוע מומלץ שיתקן זאת בהקדם.

 

חם בבית חם בלב

לאחר שסיימתם לדאוג לאיטום, כדאי תחשבו איך תוכלו לחמם את הבית ואת הגוף. שני דברים שיעזרו לכך הם מים חמים במקלחת ואמצעי חימום בחדרי הבית. תוכלו להזמין טכנאי לבדוק את דוד השמש או הגז של המים החמים. בנוסף, בדקו את המוצרים החשמליים שמחממים את הבית כמו תנור ומזגן. אתם לא רוצים לסבול מקור ולכן רצוי לעשות זאת כבר טרם התחיל החורף.

 

עיצוב חמים ונעים

אחד הדברים שהכי קר בדרך כלל בבית, היא הרצפה. בהתחשב בכך שאנחנו דורכים עליה וכיף ללכת בבית יחפים, כדאי לדאוג לרכוש שטיח מחמם לשלל אזורי הבית, כזה שגם יוסיף טאצ' עיצובי למראה הבית.

 

פינוקים של חורף

מוצר הכרחי ונפוץ בעונת החורף הוא הכרבולית. זוהי סוג של שמיכה נעימה וחמימה שכיף בעיקר לשבת איתה ולצפות בטלוויזיה, אך כמובן שאפשר גם לישון איתה בלילה. בנוסף, נעלי בית הם חלק בלתי נפרד מתחום הלבוש, בוודאי בעונת החורף, ונותנות תחושה חמה ומפנקת לחודשי הקור.

 

הכינו את קולקציית החורף

סדר בארון לקראת הגעתו של החורף הוא חשוב, יעיל ויחסוך הרבה בלגן בהמשך. בכדי להיערך לחורף כמו שצריך עשו סדר בארון הבגדים, העבירו למדפים הנמוכים יותר את הבגדים החמים ולמעלה את אלה המיועדים לחודשי הקיץ. בנוסף, תוכלו לעבור על הבגדים שיש לכם, לתרום כאלה שלא בשימוש ולבדוק האם אתם ערוכים לחורף בהתאם. כך תוכלו לדעת אם תצטרכו לקנות לבוש מסוים שרצוי לחורף, כמו כפפות, כובעי צמר, ג'קטים מעילים ועוד.

בסיכומו של דבר

במידה ואתם רוצים להנות מעונת החורף, להרגיש נעים בבית ולשמור עליו מפני הגשם, תצטרכו להיערך לכך בהתאם. בין היתר כדאי שתבדקו את האטימות של הגג, אמצעי החימום בבית שלכם, האם יש לכם את כל הפינוקים, לדאוג לשטיח ומוצרים נוספים שיעזרו לכם לחמם את הגוף והבית ועוד. תוכלו בחלק מהתחומים להיעזר באנשי מקצוע מומחי דבר ובחלק לעשות זאת בעצמכם.

 

בית מוצף