איתור נזילות בגג הבית – למה חשוב לעשות זאת לפני החורף

לעתים במהלך החורף בשל עומסי מזג האוויר יכולות להיגרם מספר בעיות רטיבות שאם לא יטופלו בזמן ילכו ויחמירו.

אומנם החורף הישראלי אינו חורף קשה במיוחד אך כאשר ישנו גשם עז והצפות יכולה להיגרם רטיבות ונזילה לא רצויה.

העונות היבשות מאפשרות לנו לטפל בבעיות אלו בצורה הטובה ביותר וכך להכין את הגג להתמודדות עם משקעי החורף הבא.

במאמר זה נבין מדוע חשוב לבצע את איתור הנזילות בגג לפני תחילת החורף? ואיך ניתן לבצע את הבדיקה?

 

מדוע חשוב לבצע איתור נזילות בגג לפני החורף?

תחזוקת בית זהו דבר הדורש זמן ותשומת לב, אך גם חוסך המון כסף, ברגע שמטפלים בבעיה בזמן מונעים ממנה להחמיר וכך הנזק קטן. יבואנית מוצרי התחזוקה "יעקבי" ביצעה סקר ובו עולה כי 70% מהבתים בישראל סובלים מבעיה כזו או אחרת במהלך החורף ורק 10% נערכים מראש ומטפלים בבעיה. נזילות וחדירות מים הן מהגורמים השכיחים לבעיות במבנה וכאשר לא מטפלים בהן בזמן יכול להיווצר עובש המסכן את בריאותינו. איתור נזילות מראש תמנע את הצורך בטיפול רחב יותר ויקר יותר לטיפול בבעיה.

 

מהן הסיבות לנזילות בגג הבית?

ישנן מספר סיבות המובילות לנזילות בגג הבית, את חלקן ניתן לפתור בצורה פשוטה ביותר וחלקן ידרשו טיפול מקצועי יותר. ניקוי מרזבים- כאשר ישנה נזילה, חשוב לבדוק האם המרזבים אשר תפקידם הוא לנקז את המים מהגג, סתומים. שיפועים- כתפקיד המרזבים, גם השיפועים בגג עוזרים בניקוז המים, הם מובילים את המים את המרזבים, וכאשר הדרך אל המרזבים חסומה המים מתקבצים באזור אחד ויכולים ליצור נזילות. במידה ומדובר בגג רעפים רצוי לבדוק כי לא חסרים רעפים אשר דרכם המים יכולים לחדור פנימה.

 

כיצד ניתן לאתר נזילות בגג הבית?

בכלל גג יכולות להיווצר נזילות את חלקן יהיה קל לזהות כיוון שהנזק יהיה ברור לעין וחלקן נצטרך איש מקצוע בכדי לגלות. במידה ואתם רואים בתקרת ביתכם טיח מתקלף, צבע שהפך עכור, כתמי עובש וירח עובש אלו סימנים לכך שככל הנראה קיימת נזילה בגג. אך במידה ואינכם בטוחים כי ישנה נזילה ועדיין ברצונכם לבדוק זאת הזמינו אישר מקצוע והוא יוכל לבדוק אם קיימת נזילה בשיטה התרמית. בבדיקה זו לוקחים מצלמה תרמית אשר מזהה אם ישנם מים בקירות, תקרות, ריצוף, גג ועוד על פי זיהוי טמפרטורה.

 

לסיכום:

בדיקה מקדימה לפני החורף תאפשר לכם לזהות בעיות חדשות או לטפל בקיימות ויכולה למנוע מכם טרחה רבה בהמשך ולחסוך לכם כסף רב. רטיבות ונזילות מחמירות אם לא מטופלות בזמן ומעבר לבעיה האסתטית הן יכולות ליצור בעיה של ממש למהלך מגורים תקין. לכן הזמינו איש מקצוע אחת לשנה לוודא כי אין בעיה חדשה שנוצרה על מנת החורך יעבור עליכם בבטחה.

 

כלי עבודה