איך לדאוג לאיטום מושלם של מקלחון הבית

התחדשתם במקלחון לבית ואתם רוצים לשמור על האסתטיות שלו ויחד עם זאת לוודא שהמים לא יגלשו מחוצה לו? ישנן כמה דרכים לוודא שהמקלחון שלכם יהיה אטום באופן מושלם.

 

איטום המקלחון באמצעות פס גומי

איטום סטנדרטי של מקלחונים נעשה בדרך כלל באמצעות פסי גומי מגבים (נראים כמו מגב) המונעים מהמים לזלוג על הרצפה מחוץ למקלחונים. זהו למעשה האיטום הבסיסי הסמוך לריצוף של חדר האמבטיה. פס הגומי מגיע בהתאם לצבע המקלחון אך לרוב הוא שקוף ומותאם למקלחונים בצורה אסתטית על מנת לשמור על העיצוב שלהם. פס גומי ישר או פס גומי עם מגנט יתאימו לאטימת החלק המפגיש את שתי הדלתות של המקלחון על מנת שהזכוכיות שלו לא יתחככו אחת עם השנייה. אך כשמדובר באיטום אופטימלי יש צורך לאטום את המקלחון גם מסביב כדי שבעת הרחצה המים לא יצאו משום צד או פינה שלו.

 

איטום המקלחון באמצעות חומרים דביקים

כאשר המקלחון צמוד לקרמיקה חייבים לאטום בינו לבין הקרמיקה עם חומרים מדביקים כמו: סיליקון, RTV, דבק או טיט. מבחינה אסתטית הסיליקון השקוף ייראה טוב יותר. גם את הצירים ודפנות הדלתות עוטפים בחומר מיוחד כדי שיהיו תקינים לאורך שנים. כדי לאטום את המקלחון באופן יסודי חשוב שיהיה יבש ונקי. יש להחליק את השטחים אותם יש לאטום ורק אז למרוח את חומר האיטום. חברה המוכרת את המקלחונים ומתקינה אותם תוודא שהם אטומים בחומרים הדרושים ושום טיפה לא תצא החוצה.

 

ספים למקלחונים

כדי להתמודד עם הצפת מים ויציאת המים מהמקלחון גם אם הוא אטום למטה בפס גומי, ניתן להתקין ספים לרצפה המגביהים אותה. את הספים למקלחון מזכוכית מומלץ לבחור מפרספקס שקוף ומעוגל שיהיה נעים לדרוך עליו. את הספים בוחרים בהתאמה לגודל המקלחון ויש למדוד את הרווח בין דלת הזכוכית שלו לרצפה. ישנם אף ספים המותאמים למקלחונים גבוהים כדי למנוע גלישת מים. ההתקנה של הספים נעשית באמצעות הדבקה פשוטה והצבע השקוף יתאים לכל מקלחון אותו תבחרו. כמו כן, ניתן להתקין גם ספים האוטמים בין הדלת של המקלחון לבין הזכוכית שלו. הספים הללו צריכים להיות מותאמים לעובי הזכוכית ויש להתקין אותם בלחץ ובאופן מדויק. דרך איטום נוספת באותו מקום היא באמצעות ספים בלון מ-pvc המתאימים אף לאיטום בין המקלחון לרצפה. גם ספים אלו צריכים להיות מותאמים לעובי הזכוכית.

לסיכום, כאשר המקלחונים אטומים היטב בחומרי אטימה איכותיים, תוכלו ליהנות משימוש במקלחון נוח לשימוש ויבש לאחר הרחצה. מבחינה עיצובית חשוב לבחור בחומרי אטימה שקופים שלא יעפילו על המראה האסתטי של המקלחונים ולהוסיף פרזולים כמו הפרזול השחור כדי לשוות למקלחונים מראה אלגנטי ומרשים שישפיע גם על מראה חדר האמבטיה. ככל שהמקלחונים יהיו יותר מעוצבים ואטומים, כך גם חדר האמבטיה שלכם ייראה יפה יותר, יבש וקל לניקוי.

 

חדר מקלחת