איטום אדניות

תחום האיטום מתחלק לתתי תחומים רבים, כשבשורה התחתונה – תפקידו לסייע בחציצה בין סביבות שונות, על מנת למנוע מעבר של רטיבות. ענף האיטום מתפתח כל העת, ואנו יכולים לראות שימוש בחומרי איטום מתוחכמים יותר מאשר בעבר. בין החומרים הנמצאים בשימוש לצרכי איטום, נוכל למצוא יריעות ביטומניות, חומרים צמנטים, רשתות אינטרגלס, חומרים אפוקסיים ועוד.

מעבר לענף הבנייה, האיטום מסייע גם בעולם הדקורציה, ואחד השירותים המבוקשים בנוגע לכך הוא איטום אדניות. איטום של אדניות יכול להיעשות עבור אדניות קטנות יחסית, וגם עבור אדניות עצומות העשויות בטון, מקובעות לאדמה, ולעתים מכילות שיחים ועצים בגודל מלא. מה עלינו לדעת לגבי איטום אדניות?

איטום אדניות במרכז

איטום אדניות בצפון

איטום אדניות בדרום

איטום אדניות בשרון

איטום אדניות בחיפה

איטום אדניות בישולים

איטום אדניות ביהודה ושומרון

מי צריך איטום אדניות?

כשאנו אומרים "אדנית", אתם עלולים להתבלבל ולחשוב שמדובר באדנית קטנה מפלסטיק או חרס, ואלה כמובן – אינן זקוקות לאיטום. אדניות מגיעות בגדלים שונים, ולעתים הן גדולות במיוחד ועשויות בטון, עץ או בלוקים. אדניות גדולות שכאלה נפוצות בגינות גג, פארקים וגנים ציבוריים, ולעתים הן מסוגלות להכיל בהן שיחים, עצים ועוד. כשאדניות גדולות במיוחד מוקמות, הן מצריכות עבודות איטום קפדניות, וזאת עקב מספר סיבות:

 

מי צריך איטום אדניות?

 

תכולת נוזלי השקיה

כל אדנית מהווה למעשה מאגר של נוזלי השקיה, הנמצאים בה באופן מתמיד. האדמה באדנית שמתוחזקת כיאות – תמיד מכילה רמת לחות גבוהה, ולכן דפנותיה הפנימיות של האדנית צריכות להיאטם בצורה מקצועית.

 

תחזוקה בעייתית

איטום ראשוני טוב של אדנית, ימנע מאיתנו צורך בתחזוקה לאחר מכן, בזמן שהאדנית נמצאת בשגרה של שימוש. תחזוקת איטום של אדנית היא בעייתית, ומצריכה מאיתנו לרוקן את כל תכולתה. ביצוע עבודות איטום באדנית קיימת, מעבר לעובדה שמדובר בבלגאן לוגיסטי רציני – גם יפגע בצמחים שגידלנו באדנית.

 

נזקים נלווים

כשמדובר באדניות של גינת גג, עלינו לקחת בחשבון שאיטום מקצועי ימנע נזילות ובעיות בהמשך. דליפות מאדנית בגינת גג, יכול ליצור רטיבות בתקרה שלנו או של השכנים, וליצור עבורנו הוצאות כלכליות בלתי מבוטלות ולרוב נעדיף להזמין חברה לאיטום.

איטום אדניות

סוגי אדניות הדורשות איטום

יש מספר אדניות הנפוצות כיום, וכל אחת דורשת התייחסות מעט שונה כשמדובר באיטום.

 

סוגי אדניות הדורשות איטום

 

אדניות בטון

אדניות בטון נפוצות במיוחד, ולעתים הן מקובעות לקרקע ויוצרות מבנה של ממש. כל מבנה העשוי בטון, חייב להיאטם בצורה טובה מבפנים ומבחוץ – על מנת למנוע חדירה של רטיבות לדפנות הבטון. לא הרבה יודעים זאת, אבל בטון הוא חומר שסופח מים, וכל כניסה של רטיבות תתחיל בו תהליך של סדיקה והתפוררות.

מעבר לכך, אדניות הממוקמות במרפסת או בגג, מהוות כלי קיבול למי ההשקיה והגשמים, ובמקרה והניקוז לא עובד כיאות – הן עלולות להכפיל את משקלן כתוצאה מהצטברות מים. משקל זה יכול להוות סכנה של ממש, כיוון שזה עלול לסכן את יציבות המרפסת או הגג ונעדיף להשתמש במרזבים לגגות שיעזרו להפחתת העומס על הגג.

 

אדניות בלוקים

אדניות בלוקים גם הן נפוצות, ומשמשות לעתים ליצירת מיני-גינה ברחובות ובפארקים. בתוך האדנית ניתן להניח כמות גדולה של אדמה, ואף לשתול בה עצים ושיחים. כשאנו אוטמים אדנית של בלוקים, עלינו להקפיד להשתמש בחומרי איטום נגד שורשים, כיוון שאם יחדרו השורשים אל דפנות הבלוקים – הם יסדקו אותם, יפרידו ביניהם, ויביאו לפירוק האדנית עם הזמן. ניתן למצוא בשוק חומרי האיטום, חומרים אוטמים כנגד רטיבות ושורשים.

 

אדניות עץ

אדניות עץ גדולות מעניקות לנו תחושה מיוחדת, והן דקורטיביות מאוד כשהן מוצבות בגינות גג, מרפסות ומקומות נוספים. דפנות עץ מהוות אתגר מבחינת איטום, מכיוון שעץ הוא חומר שרגיש לרטיבות ברמה גבוהה, ומעבר לכך – במידה ויש פרצה קטנה באיטום, מי ההשקיה יחלחלו בקלות דרך העץ. מסיבה זאת, אדניות עץ לרוב נאטמות באמצעות יריעות PVC, הנחשבות לשיטה היעילה ביותר לשם כך.

איטום גגות מקצועי

ביצוע איטום אדניות

הקפידו לבחור בעלי מקצוע אמינים לצורך איטום האדנית שלכם, כך שהוא יידע להשתמש בחומרי האיטום המתאימים. כיצד מתבצע תהליך איטום אדניות?

 

ביצוע איטום אדניות

 

הכנת האדנית לאיטום

בשלב הזה אנו מנקים את דפנות האדנית מכל מיני שאריות של בטון, טיח, קצוות ברזל ועוד. על מנת לייצר איטום איכותי, אנו מעוניינים שהדפנות תהיינה נקיות לחלוטין. בשלב זה גם נבצע תיקון של מגרעות וסדקים אם ישנם, ונבצע עבודת טיוח במידה ומדובר באדנית בלוקים.

 

מרזבים וניקוז

בתחתית האדנית עלינו ליצור שיפוע למרזב (עוד בנושא סוגי מרזבים), כך שמי ההשקיה העודפים יוכלו לעבור בצורה מדויקת דרך הניקוז. התקנת הניקוז היא חשובה מאין כמותה, ועלינו לדאוג שלא תיכנס אדמה אל תוך הניקוז ותחסום אותו. בעיה זו נפתרת באמצעות בד סינתטי המונח מעל פתח הניקוז, והוא יאפשר מעבר של מים ללא כניסה של אדמה.

 

איטום האדנית

מבחינת עבודת האיטום עצמה – היא תתבצע באופן שונה עבור כל סוג של אדנית. בין חומרי האיטום המיושמים באדניות ניתן למצוא יריעות ביטומניות, חומרים צמנטים, רשתות אינטרגלס ועוד. יש להקפיד על זמני ההמתנה לייבוש החומרים, ואין להאיץ את הייבוש באמצעים כאלו ואחרים, מכיוון שהדבר עלול לגרום ליצירת סדקים ובלאי מהיר של מעטפת איטום האדנית.

זה נראה שאנחנו לא מצליחים למצוא מה שחיפשת.