איטום קירות בירושלים

איטום קירות בירושלים הוא אחד השירותים הפופולאריים, והסיבה לכך היא ברורה. קירות המבנה שבו אנו שוהים, מהווים את ההפרדה בין הסביבה החיצונית ובין הסביבה שבה אנו נמצאים, וזה ישפיע מבחינת חדירת רטיבות, חום ורעש. אין זה משנה אם מדובר בביתנו הפרטי, במקום העבודה שלנו, או במקום שבו אנו מתאמנים או לומדים – איטום איכותי ישפיע באופן ישיר על איכות החיים שלנו. איטום קירות מתחלק למספר תתי תחומים, שעליהם נדבר במאמר הבא.

 

איטום בעבר וכיום

על אף שענף האיטום והחומרים שבו השתנו ללא היכר במהלך השנים, פונקציית האיטום מוכרת לאנושות מזה זמן רב. מאז תחילת ענף הספנות וההתיישבות במבני קבע – האדם הבין את הצורך בהפרדה הרמטית בין סביבות, ואת הצורך במניעת מעבר של רטיבות בין סביבות שונות. כשאנו מדברים על איטום מבנים, נראה שהזפת היא החומר הוותיק ביותר, ולמעשה – היא נמצאת בשימוש עד היום. יחד עם זאת, תחום האיטום עבר שינויים רבים, וכיום ניתן למצוא בו שיטות וחומרים מתקדמים הרבה יותר.

 

נחיצות איטום קירות בירושלים

כאמור, איטום של קירות הוא אחד השירותים המבוקשים בירושלים. כולנו נזקקים לאיטום קירות, מכיוון שהקירות מרכיבים את כל המבנים שבהם אנו שוהים במהלך שגרתנו היומית. כשמדובר בימי החורף הגשומים, הקירות מהווים עבורנו חוצץ מהסביבה הרטובה שבחוץ, ומונעים מקור להיכנס אל החלל שבו אנו שוהים. כשמדובר בימי הקיץ, הקירות מונעים מהשמש הקופחת לחמם אותנו, ולאיטום שלהם יש תפקיד חשוב בבידוד הבית. באילו מצבים נחפש איטום קירות בירושלים?

 

איטום קירות פנימיים

איטום קירות פנימיים של מבנה, יכול להשפיע רבות על רמת הרעש והבידוד התרמי במבנה. כמו כן, חשוב לציין כאן את הקירות הפנימיים של חדרים רטובים למיניהם, דוגמת סאונה, מקלחת, מקוואות, או חללים שבהם יש בריכות שחייה. קירות פנימיים של חדרים רטובים דורשים איטום מיוחד, מכיוון שהם מתמודדים עם לחות ורטיבות אופן רציף. בחירת חומרי איטום נכונים לאיטום של קירות פנימיים, היא קריטית ותשפיע באופן ישיר על איכות החיים שלנו.

 

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים נדרש בכל מבנה, מכיוון שהקירות החיצוניים חשופים לפגעי האקלים בצורה משמעותית. קירותיו החיצוניים של כל מבנה חשופים לפגעי האקלים, ולכן הם צפויים לבלאי גבוה במהלך השנים. כך למשל, כשל באיטום של קירותיו החיצוניים של בניין – יכול להביא לרטיבות בקירות ובתקרות של משרדים ודירות. רטיבות שכזו תיתן את אותותיה בסביבה הפנימית של המבנה, בצורת כתמי עובש, "הזעה" של הקירות, וכמובן נזילות וטפטופים.

 

איטום קירות בריכה

בעוד חלק מהאנשים בוחרים בבריכות פיברגלס או בריכות מתועשות, בריכות בטון עדיין נחשבות לאיכותיות והנפוצות ביותר, והן קיימות במועדוני ספורט, פארקי מים ובתים פרטיים. קירות של בריכת בטון דורשים איטום ייחודי ומוקפד, ואנו מדברים פה על הקירות החיצוניים והפנימיים גם יחד. מבפנים – קירות הבריכה חשופים לחץ ההידרוסטטי המתמיד של המים, ואיטום שלהם הוא חיוני על מנת למנוע דליפה של מים החוצה. מבחוץ – יש לאטום את קירות הבטון באופן כזה שימנע חלחול של רטיבות אל תוך תשתית הבטון, ויביא להתפוררות שלו במהלך השנים.

 

איטום קירות תת קרקעיים

איטום של קירות מרתפים ומקלטים, טומן בחובו אתגרים שונים לחלוטין מאשר בסוגי איטום אחרים. מבנים תת קרקעיים חשופים יותר לכניסת אדמה, רטיבות וגזים אל תוך הסביבה הפנימית של המבנה, ולכן האיטום צריך להיות מתאים לסיטואציה. קירותיהם של מבנים תת קרקעיים מכילים לרוב צנרת ותשתיות תקשורת וחשמל, מה שמציב אתגר נוסף בפני קבלני האיטום, שצריכים ליצור מעטפת איטום הרמטית למרות כל המכשולים. קבלני איטום בירושלים, המבצעים איטום של קירות תת קרקעיים – צריכים לדעת לבחור את חומרי האיטום באופן מדויק, ותוך התחשבות בלחצים השונים המופעלים על קירות המבנה.

 

חומרי איטום קירות בירושלים

בעת שאנו מחפשים איטום קירות בירושלים, מומלץ להכיר את החומרים הנפוצים המשמשים לעבודות שכאלה.

 

יריעות ביטומניות

חומרים ביטומניים הם נגזרות של נפט, הם ניחנים ביכולת להתרכך בחום, ולכן הם נוחים במיוחד לעבודה בעת הנחת שכבות האיטום. חומרים אלו מגיעים בצורה של יריעות או כחומרים משחתיים, והם יעילים מאוד באיטום של קירות וגגות.

 

חומרים צמנטים

חומרים צמנטים הם חומרי מליטה המבוססים על חול, מלט ופולימר, והם בעלי כושר הידבקות גבוה במיוחד. חומרים צמנטים ניתנים ליישום באמצעות התזה ומריחה, והם מעולים לצורך גישור על סדקים ומגרעות.

 

איטום קריסטלי

איטום קריסטלי מסוגל לחדור אל הבטון, והוא מכיל רכיבים שמתנפחים בעת מגע עם מים, והופכים לקריסטלים קשיחים שיוצרים שכבה אטומה למים ורטיבות. איטום קריסטלי נפוץ לצורך איטום קירות חיצוניים בעיקר.

 

חומרים פוליאוריטנים

חומרים פוליאוריטנים מכונים בעגה המקצועית גם "מסטיקים", ומכאן ניתן להבין את כושר ההידבקות הגבוה שלהם. החומרים הפוליאוריטנים משמשים ליישומים שונים בענף האיטום, ביניהם איטום קירות חיצוניים ופנימיים, איטום מאגרי מים, איטום גגות ועוד. חומרים אלו נחשבים ליעילים במיוחד כנגד נזקי לחות ורטיבות.