איטום מבנים ברמת השרון

איטום מבנים, הוא צורך שאנו מכירים מאז שהאנושות החלה את התיישבותה במבני קבע. מטרתו של איטום המבנה – היא להגן על חומרי הבנייה מהנזק הצפוי להם עקב חדירת רטיבות, וכמובן למנוע את חדירת הרטיבות אל תוך סביבת המגורים. איטום מבנים ברמת השרון הוא שירות פופולארי, והוא נדרש לסוגים רבים של מבנים, וביניהם בתים, מקלטים, בניינים ועוד. מה עלינו לדעת בעת שאנו מחפשים שירותי איטום מבנים ברמת השרון?

 

הצורך באיטום מבנים

תחום האיטום מוכר לאנושות עוד מימי קדם, כשאחד החומרים הראשונים שבו השתמשו לצורך זה הייתה כמובן הזפת. הזפת שימשה בתחילת דרכה בתחום הספנות, ולאחר מכן החלו להשתמש בה גם בענף הבנייה. איטום מבנים חייב להיות מקצועי והרמטי, מכיוון שרטיבות יכולה לחדור גם דרך הפרצה הקטנה ביותר. חדירה של רטיבות תגרום לתחילתו של תהליך כימי, שמשמעותו פגיעה במרקם מעטפת המבנה. בשלבים המאוחרים יותר של תהליך זה, נהיה עדים לסימנים של רטיבות בתוך המבנה ובתוך סביבת המגורים שלנו. סימנים כאלו הם כתמי עובש, "הזעה" של הקירות או התקרה, בועות בקיר, וכמובן – טפטופים ונזילות.

 

מתי נצטרך איטום מבנים ברמת השרון?

איטום מבנים נדרש לכל מבנה, כיוון שהרטיבות תמיד מהווה אתגר. לעתים הרטיבות מגיעה כתוצאה ממשקעים, ולעתים היא עשויה לחדור מהאדמה שמסביב – כמו במצבים של בריכות בטון, מקלטים ומרתפים. בפסקה זו נסביר על מספר סוגי מבנים, והאיטום הדרוש להם.

 

בריכות בטון

יש מספר סוגים של בריכות, ובעוד חלקן מגיעות כשהן כבר יצוקות – עדיין הבריכות הפופולאריות והאיכותיות ביותר עשויות בטון ומהוות מבנה של ממש. בריכות בטון נפוצות בעיקר במועדוני ספורט, פארקי מים וכדומה, אך פופולאריות גם בבתים פרטיים. איטום של בריכה מהווה אתגר כפול, מכיוון שמצד אחד – עליו לטפל בלחץ ההידרוסטטי הקבוע ולמנוע דליפה של מים מהבריכה, ומהצד השני – עליו למנוע חדירת רטיבות לדפנות הבטון מן האדמה המקיפה.

 

בתים פרטיים

כשאנו מדברים על איטום מבנים ברמת השרון, בתים פרטיים מהווים את חלק הארי של הזמנת עבודות של קבלני האיטום באזור. לרוב עם הגעת ימי הגשמים של החורף, אנשים רבים זקוקים לאיטום גגות דחוף. הדרישה הגבוהה לאיטום גגות בימים אלו, יוצרת עומס משמעותי אצל קבלני האיטום, ולכן המחיר יהיה גבוה יותר. מעבר לאיטום גגות הנחשב לשירות נפוץ מאוד, נדרש גם איטום לקירותיהם החיצוניים של בתים ברמת השרון.

 

בניינים

איטום של בניינים הוא לרוב מורכב יותר מאשר מבנים אחרים, בגלל המסה שאותה יש לאטום. מעבר לאיטום גג הבניין, הצפוי להיות פשוט יחסית, איטום של הקירות החיצוניים – יהווה את רוב העבודה עבור קבלני האיטום. איטום קירות חיצוניים של בניינים ברמת השרון טומן בחובו חשיבות גבוהה, מכיוון שהם חשופים למשקעים רבים בימי החורף. חדירה של רטיבות דרך הקירות החיצוניים, תגרום לרטיבות לא רק בקירותיהן של הדירות או המשרדים, אלא גם לרטיבות בתקרה. איטום קירות חיצוניים של בניינים גבוהים, לעתים דורש עבודה עם מנופים או סנפלינג – מה שהופך את העבודה למורכבת אף יותר.

 

מקלטים

איטום של מבנים תת קרקעיים נחשב למורכב יותר מהרגיל, והוא מציב עבור קבלני האיטום אתגרים נוספים מעבר לאלו הקיימים. מקלטים חשופים לכניסת אדמה, רטיבות וגזים, ולכן עבודת האיטום חייבת להתבצע באופן המקצועי ביותר שניתן. מעבר לכך, קירותיהם של המקלטים מכילים צנרת מסוגים שונים, והם מהווים אלמנטים שחודרים את מעטפת האיטום ולכן דורשים התייחסות מיוחדת. קבלן איטום שעובד באיטום מקלט ברמת השרון, צריך לדעת לתקשר עם אנשי מקצוע נוספים כגון האדריכל, מהנדס שלד המבנה, מהנדס הקרקע, ועוד. כשל באיטום המקלט עשוי להשפיע על שאר הבניין, ולגרום להוצאות כלכליות כבדות.

 

כיצד נמצא קבלן לצורך איטום מבנים ברמת השרון?

מובן אם כך, כמה חשובה היא עבודת האיטום, ומכך נגזר שעלינו לבחור בצורה מושכלת את קבלן האיטום שלנו. כיצד נבחר קבלן איטום מקצועי ברמת השרון?

 

הבנת השוק

בתור כלל, כשאנו מחפשים שירות בנושא מסוים – מומלץ להכיר את השוק. כיום הדבר הוא פשוט במיוחד, עקב מהפכת המידע של האינטרנט. היכרות עם החומרים הנהוגים באיטום המבנה, ועם סדרי הגודל של טווחי המחירים, תעזור לנו לבחור בצורה נכונה יותר בעל מקצוע לעבודה.

 

סקר שוק

סקר השוק יעזור לנו לסנן את בעלי המקצוע, ולמצוא קבלן איטום מקצועי ובמחיר סביר. בסקר השוק נקרא חוות דעת, ונבצע שיחות טלפון אל מספר בעלי מקצוע. בעת שיחת הטלפון נוכל להתרשם מרמת המקצועיות, מטון הדיבור, וכמובן – לבקש הצעת מחיר ולבצע תיאום ציפיות. תיאום ציפיות משמעותו בירור כל מרכיבי השירות שאנו צפויים לקבל תמורת המחיר. למשל, בעת הזמנת איטום גגות, יש לוודא ניקוי של הגג לפני העבודה, צביעה בחומר מלבין אם יש צורך וכו'.

 

תיאום מועד לעבודה

בעת שאנו מתאמים מועד מול קבלן האיטום, מומלץ לתאם מועד שבו נוכל להיות נוכחים בזמן העבודה. נוכחותנו תבטיח עבודה איכותית יותר, ותימנע "עיגולי פינות" מצד הקבלן, וכבר היו דברים מעולם.