איטום גג בית בקצרין

איטום גג בית בקצרין נחשב לאחד השירותים היותר מבוקשים, וביקוש זה עולה במיוחד עם בואם של ימי החורף הגשומים. הצורך באיטום גגות – החל כבר עם בניית המבנים הראשונים בהיסטוריה האנושית, ותחום איטום הגגות עבר תהפוכות רבות מאז. בעוד ישנן שיטות שנחשבות "מסורתיות" יותר, נכנסו לשוק האיטום גם שיטות חדישות ומתוחכמות יותר, ועלינו לבצע שיקול בהתאם למחיר ולתועלת. מה חשוב לדעת כשאנו מחפשים איטום גג בית בקצרין?

ההיסטוריה של האיטום

בני אדם משתמשים באיטום כבר אלפי שנים. חלק מחומרי האיטום שאנו מכירים – החלו את דרכם בתחום הספנות ומשם עברו לענף הבנייה. הצורך בהפרדה הרמטית בין סביבות שונות, הוא הכרחי על מנת לשמור על איכות החיים שלנו ועל תקינות תשתית המבנים שבהן אנו מתגוררים. הזפת הייתה בין החומרים הראשונים שהתגלו כיעילים לצורך איטום, והיא עדיין נמצאת בשימוש משמעותי גם היום. במהלך השנים, נכנסו שיטות חדשות ומתוחכמות יותר לשוק, דוגמת יריעות ביטומניות, יריעות PVC וחומרים צמנטים. כשאנו מחפשים קבלן איטום בקצרין, לרוב נמצא את עצמנו עומדים בפני שתי אופציות:
האופציה הזולה – בעלת העמידות הנמוכה יותר.
האופציה היקרה – המבטיחה עמידות ארוכה יותר.

 

איטום גג בית בקצרין

מי זקוק לאיטום גג בקצרין? ובכן, נכון יהיה לומר – שרוב האנשים מזמינים איטום גג בקצרין בעת שהם חווים תופעות כמו רטיבות, כתמי עובש, נזילות וטפטופים. החלק האחר של האנשים, המהווה את המיעוט – מזמין איטום תקופתי מבלי לחכות לתופעות הנ"ל. איטום גג יכול להתבצע במספר שיטות, ושאלת התקציב משחקת את התפקיד המשמעותי ביותר כאן.

 

זיפות גגות

זיפות גגות נחשב לשיטה זולה ויעילה, ולכן, על אף שהיא אחת השיטות היותר וותיקות בתחום האיטום – היא עדיין חיה ובועטת. הזפת מחוממת לטמפרטורה של 185 מעלות צלזיוס – הטמפרטורה האידיאלית שבה היא חודרת לכל הסדקים והמגרעות בגג שלנו, ונמרחת על פני משטח הגג. עם התקררותה, יוצרת הזפת משטח קשה ואטום למים, וכתלות באיכות העבודה – הזיפות יכול להחזיק בין שנה למספר שנים.

 

יריעות ביטומניות

הביטומן הוא נגזרת של נפט, והוא בעל תכונה של התרככות בחום והתקשות בטמפרטורת החדר. תכונות אלה הופכות אותו לנוח לעבודה, ומעבר לכך – הוא בעל תכונות איטום נהדרות, ומונע מעבר של רטיבות בצורה נהדרת. על אף שהשימוש ביריעות ביטומניות, נחשב ליקר יותר מזיפות בעשרות אחוזים, מדובר בשיטה יעילה במיוחד שצפויה להחזיק שנים רבות – ולכן אנשים רבים בוחרים בה.

 

יריעות PVC

יריעות PVC הן חזקות וגמישות, ובמידה והן מותקנות בצורה מקצועית ונכונה – הן צפויות להחזיק עשרות שנים! בשונה משיטות איטום אחרות, יריעות אלה מונחות על הגג בצורה חופשית (אינן מודבקות על הגג), ולכן חשוב להניח אותן בקפידה – כדי למנוע כניסת רטיבות מהצדדים. שיטה זו נחשבת ליקרה יחסית, אך היא מהווה פתרון יעיל בגגות שבהם תנאי השטח אינם מאפשרים שימוש בשיטות אחרות.

 

שיטות נוספות

יש מספר שיטות נוספות לאיטום גגות, הנחשבות פחות נפוצות.
חומרים אקריליים גמישים מגיעים בצעי לבן, ומתאימים בעיקר לגגות קטנים. חומרים אלו לרוב מיושמים בצורת התזה – שהיא שיטת איטום נוחה יחסית, ויחד עם זאת, הם מציגים עמידות נמוכה לרטיבות, ולכן מתאימים יותר לגגות עם שיפועים חדים.
חומרים פוליאוריטנים, המכונים גם "מסטיקים" – הם חומרים הידועים בכושר ההידבקות הגבוה שלהם למשטחים. מחירם של חומרים אלו דומה למחיר היריעות הביטומניות, אך הם נחשבים לפחות יעילים מהן. משתמשים בחומרים אלו בגגות בעלי תנאי גישה בעייתיים, או בעלי תשתית בעייתית.
חומרים פולימרים, הם חומרים המיושמים בעיקר על גגות פח – באמצעות מריחה או התזה. מדובר בשיטה נוחה וזולה במיוחד, אך החומרים הם פחות עמידים מהחומרים האחרים שהוזכרו כאן.

 

מחיר איטום גג בית בקצרין

שאלת "מיליון הדולר" היא כמובן שאלת המחיר, היות ומדובר בפרמטר שישפיע ישירות על שיטת האיטום שבה נבחר. מהם מחיריהם של שיטות האיטום השונות?

 

הכי זול

שיטות האיטום הזולות ביותר לגגות בתים בקצרין, הן זיפות הגגות והאיטום עם חומרים פולימרים. כאמור, מחירה הנמוך של הזפת – הופך אותה למבוקשת ופופולארית במיוחד בענף איטום הגגות. מחיר איטום בשתי השיטות האלה יעלה לנו בין 30 ל- 40 ₪ למ"ר, ולרוב תידרש תחזוקה שנתית בעת שנשתמש בהן. חשוב לציין שהזפת היא פופולארית הרבה יותר מהחומרים הפולימרים, עקב העובדה שהיא יותר יעילה למטרה זו.

 

מחיר בינוני

הבאים בתור הם החומרים האקריליים, שמחירם ינוע בין 40 ל- 50 שקלים למ"ר, והם נחשבים לאופציית הביניים.

 

יקר יחסית

בין שיטות האיטום היקרות יחסית, נוכל למצוא את היריעות הביטומניות ואת החומרים הפוליאוריטנים, שמחירם נע בין 70 ל- 100 שקלים למ"ר. השיטה המועדפת והיעילה מבניהם – היא שיטת היריעות הביטומניות.

 

הכי יקר

שיטת האיטום הכי יקרה – היא שיטת האיטום באמצעות יריעות PVC. שיטה זו תעלה לנו בין 60 ל- 110 ₪ למ"ר, ולרוב נשתמש בה כשתנאי השטח בגג אינם מאפשרים שימוש בשיטות אחרות.