איטום גגות בדרום

איטום גגות בדרום הוא עבודה שחייבים לבצע, כדי להגן על המבנה מפני הנזקים החמורים שיכולים להיגרם כתוצאה מחדירת מים. לשם כך קיימות מספר שיטות ולא מעט ידע מקצועי, שצריך להכיר כדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

צוות המומחים שלנו מבצע איטום גגות באופן מקצועי, יעיל, מהיר ואיכותי, במחירים נוחים ללא תחרות. אז אל תחכו שהגג שלכם יתחיל לטפטף – התקשרו עוד היום להזמנת השירות.

 

להזמנת תותחי האיטום שלנו התקשרו עכשיו – 077-805-4059

 

איטום גגות בדרום – למה צריך את זה?

מי שכבר חווה בעיות איטום גגות בדרום בבניין שלו, יכול לספר לכם שזה אחד הדברים הכי לא נעימים שיכולים לקרות – במיוחד בשיא החורף. המעלית מפסיקה לעבוד, התאורה של חדר המדרגות קופצת באופן קבוע, הבניין חשוך והדיירים בקומה העליונה גם מספרים על נזילות לתוך הבית.

אם הבעיה לא מטופלת במהירות, מתחילים גם נזקים חמורים יותר לתשתיות – צריך להחליף חלקים ברשת החשמל שנפגעו מחשיפה למים, צריך לתקן שכבות של קירות, תקרות ורצפות, אשר התחילו להתפורר, לפעמים צריך להחליף גם חלקים במעלית.

בקיצור – אם אין איטום טוב לבניין – הבלגן חוגג.

אז מה אתם יכולים לעשות כדי להבטיח, שהבניין שלכם יהיה חם ויבש לקראת החורף?

 

יריעות ביטומניות – השיטה המובילה לאיטום גגות בדרום

יריעות ביטומניות הן יריעות גדולות ועבות, עשויות מתרכובת של חומרים, בתוכם גם זפת וסוגים של שמן, שמגנים על הגג מפני חדירת מים. את היריעות מניחים על הגג לאחר הכנה מקדימה, מלחימים אותן היטב זו לזו וכך מקבלים עבודת איטום איכותית ועמידה, שיכולה להגן על הגג שלכם מפני חדירת מים לטווח של עד 15 שנה.

שכבות הבידוד של היריעות הביטומניות מבטיחות שקט לשנים ארוכות – בתנאי שיישום החומר נעשה באופן מקצועי ואיכותי. למעשה, תהליך היישום של יריעות ביטומניות נחשב קל יחסית והן גם כמעט אינן מצריכות פעולות תחזוקה כלל לאחר ההתקנה.

יחד עם זאת, לא ניתן להתקין אותן על גג משופע במספר גדול של דודי חימום ומרזבים, בשל צורה מוגדרת שלהן, שאינה מאפשרת גמישות וכן לא ניתן להתקין אותן על גג שכבר יישמו עליו חומר אקרילי, שכן זהו חומר ממשפחה אחרת של חומרים ואינו מאפשר היצמדות איכותית של היריעות אל הגג.

 

שיטות נוספות לאיטום גגות בדרום

יריעות ביטומניות הן השיטה המובילה כיום בישראל אבל קיימות שיטות נוספות, כמו גם חומרים נוספים לאיטום גגות בדרום:

 • איטום גג עם זפת – זפת היא החומר הוותיק ביותר לאיטום גגות. היא יעילה מאוד, קלה ליישום וזולה, אך יש לתחזק אותה באופן שוטף והיא מחזיקה מעמד לכ- 3 שנים בלבד.
 • חומרים אקריליים – חומרים סינטטיים חזקים, עמידים, קלים ליישום ואיכותיים. יקרים יחסית, קשה לקלף כדי להחליף אותם, אינם מתאימים לגג עם שיפועים בעייתיים, כי נוטים להתקלף בחשיפה ממושכת למים עומדים.
 • חומרים פוליאוריטניים – בדומה לחומרים אקריליים, נוחים ליישום, אך יקרים, לא מתאימים לגג עם שיפוע בעייתי, אבל מספקים איטום יעיל. נוח ליישם אותם גם על גג עם אביזרים קבועים רבים, שכן הם מיושמים במריחה.
 • יריעות PVC – מיושמות בדומה ליריעות ביטומניות.  

 

הכנה לקראת איטום גג בדרום

אבל רגע לפני שאתם מחליטים לאטום את הגג עם יריעות ביטומניות, אנחנו רוצים להסביר לכם על החלק הכי חשוב בעבודת איטום גגות בדרום – הכנת הגג לקראת איטום. אם ההכנה מתבצעת כראוי היא מבטיחה לכם שנים של שקט נפשי ואיטום איכותי ללא צורך בתחזוקה.

מנגד, אם ההכנה אינה מבוצעת כראוי, אתם עלולים לסבול מנזילות, חדירת מים ופגיעה בתשתיות, תיקונים יקרים ואפילו איטום חדש.

אז איך הצוות המקצועי שלנו ניגש להכנה של הגג לקראת איטום?

 • מבצעים ניקיון יסודי של הגג – מפנים חפצים מיותרים, מטאטאים ביסודיות ומשאירים גג נקי למשעי.
 • מרימים את כל האביזרים הקבועים על הגג, כמו דודי חימום ומרזבים
 • מבצעים בדיקת תקינות של המרזבים ומוודאים שהם לא סתומים
 • מבצעים בדיקת שיפועים כדי לראות לאן המים זורמים בהתאם למבנה הגג. דבר זה מאפשר גם לקבוע איזה סוג של חומר כדאי ליישם על הג.
 • אם על הגג יש חומר אקרילי, צריך לקלף אותו לפני יישום יריעות ביטומניות ולהיפך.
 • יש להסיר חלקים ישנים ומתקלפים של חומרי איטום ישנים.

 

לאחר ביצוע כל הפעולות הללו, אשר לבחור את חומר האיטום המתאים ביותר לגג שלכם ולהתחיל את עבודת האיטום עצמה.

 

אחריות על איטום גג בדרום

כל סוג של איטום מגיע עם אחריות שונה. כדאי לבדוק מראש לכמה זמן האחריות שלכם בתוקף ומה היא כוללת. חשוב לדעת כי האחריות תקפה רק במקרה של ליקויים כתוצאה מעבודה לא מקצועית ולכן אם יש בעיות איטום בגלל נזק שנגרם על ידי בעל מקצוע אחר, נזילת מים מהדודים, הזנחה וחבלה, האחריות לא תהיה בתוקף.

בכל מקרה, חשוב לוודא כי מבצעים עבורכם בדיקת הצפה לאחר עבודת האיטום, כדי להבטיח שלא יהיו בעיות בהמשך.

 

כמה עולה איטום גגות בדרום?

איטום גגות בדרום מחיר נקבע לפי מספר שיקולים מרכזיים:

 • סוג החומר.
 • שיטת היישום.
 • גודל הגג.
 • מצב הגג (יש עליו חומרי איטום ישנים? הוא נקי או מלוכלך? יש עליו אביזרים קבועים רבים?).
 • רמת התחזוקה של הגג – ככל שיש יותר תיקונים והכנות לבצע לפני האיטום, כך המחיר יעלה.
 • רמת הנגישות של הגג – ככל שקל יותר להגיע וליישם את האיטום, כך המחיר נמוך יותר.
 • בדיקת הצפה.
 • טווח האחריות.
 • חשוב לבקש הצעת מחיר איטום גגות בדרום מפורטת ולבדוק שקיימים בה כל האלמנטים הרצויים לכם, כולל הכנת הגג, קילוף חומרי איטום ישנים, ביצוע תיקונים נחוצים, הרמת אלמנטים קבועים, ביצוע בדיקת הצפה, אחריות לטווח ארוך ועוד.
 • לאחר מכן, תוכלו להשוות בין כמה הצעות מחיר לפי המפרט הכלול בהצעה וכן לפי המחיר למ"ר של איטום עם החומר שבחרתם.

 

מחירון איטום גגות בדרום כללי

איטום גגות החל מ-600 ₪
איטום במשחה אקרילית החל מ-90 ₪ למטר רבוע
זיפות גגות החל מ-30 ₪ למטר רבוע

 

הזמינו עכשיו צוות מנצח לאיטום גגות בדרום – 077-805-4059

 

בדיקת הצפה מתבצעת לאחר איטום הגג בדרום, כדי לבדוק שהאיטום עובד כראוי – מציפים את הגג במים למשך 72 שעות ובודקים אם ההצפה פגעה באיטום, או שחדרו מים למבנה. אם לא – סימן שהאיטום תקין.

תקופת האחריות על האיטום תלויה בסוג החומר –  יריעות ביטומניות – 10-15 שנה, זפת – 3-5 שנים, חומר אקרילי – 10 שנים וכן הלאה.

הכנה יסודית שאנחנו מבצעים לפני איטום הגג מבטיחה כי חומר האיטום ייצמד היטב לגג, שלא יווצרו בועות  אוויר וליקויים שונים וכך אנחנו יכולים להבטיח שעבודת האיטום שלנו תהיה איכותית לטווח ארוך.

יריעות ביטומניות הן הנפוצות והמבוקשות ביותר כיום, אך יש להתאים את החומר לסוג הגג ולמצב הגג. יש גגות שלא מתאים ליישם עליהם יריעות ביטומניות ולכן אנחנו מיישמים חומר אחר.