סוגי זפת

 

הזפת היא חומר האיטום המוכר ביותר, הוותיק ביותר, במקרים רבים עדיין מדובר בחומר איכותי מאוד עבור הבית שלכם

עולם האיטום הוא עולם שעשה כברת דרך משמעותית בעשרות השנים האחרונות. בעבר, הייתה רק שיטה יעילה מוכרת אחת לבצע איטום איכותי – שימוש בזפת הוא בעל יתרונות בולטים שעדיין רלוונטיים גם כיום.
 
החסרונות באיטום באמצעות זפת גם הם קיימים ואין דרך להתכחש להם: לכלוך, מדובר בעבודה מסובכת שרק אנשי מקצוע יכולים לבצע בצורה נכונה מקצה לקצה, יש צורך בעבודה של פחות או יותר 48 שעות בשביל להשלים את התהליך שכן היא צריכה להתייבש כ-24 שעות לפני שאנחנו יכולים למלא את הסדקים ולהשלים את העבודה. אמנם זיפות לא נחשב לשיטת איטום יקרה במיוחד, אך עדיין ישנן שיטות זולות יותר (כמו איטום בחומרים אקריליים).
 
סוגי זפת
 
ועדיין, עם איטום טוב קשה מאוד להתווכח – והזפת עדיין נותנת לנו את תוצאות טובות. היא כיום בשורה הראשונה של חומרי האיטום האיכותיים ביחד עם יריעות ביטומניות. כעת נעשה לכם קצת סדר בין סוגי זפת שונים שעליהם בוודאי שמעתם – זפת חמה או קרה והתהליכים הקשורים לשימוש בכל אחד מהסוגים והיעילות הרלוונטית לכל סוג.

הסבר על סוגים שונים ועל היתרונות שניתן להשיג מכל סוג

  • נתחיל בזיפות הקלאסי שהוא גם השימוש המוכר והיעיל ביותר – הזפת החמה. מבין האפשרויות של הסוגים, זה הסוג שמציעה לנו את האיטום השלם והמקיף ביותר. בשביל לבצע איטום באמצעותה צריך קודם כל לנקות את גג הבניין בצורה יסודית ולא להשאיר אפילו גרגר חול ואבק (שיכולים לפגוע משמעותית באיכות האיטום אם לא ינוקו). לאחר מכן נמרחת שכבת יסוד של חומר ביטומני כלשהו שמאפשר לנו למרוח מעליו את הזפת החמה. הדגש החשוב ביותר לעבודה איתה הוא השימוש המידי בה. לא נוכל להמתין עם הזפת לאחר הוצאתה מהתנור, ולכן עלינו לבצע את התהליך כולו לפני שנוציא את הזפת החמה מהתנור ונמרח אותה ביסודיות על גבי משטח הגג כולו. בשלב זה נמתין לייבוש במשך 24 שעות, וכמובן שלא נסתפק בשכבה אחת אלא בשתי שכבות, מופרדות ביניהן בשכבה מבודדת, בדרך כלל בד יוטה.

  • כאמור, הזפת החמה היא לא הסוג היחיד שבו ניתן להשתמש. גם הזפת הקרה יכולה להיות רלוונטית לאיטום טוב של הגג, אם כי הזפת הקרה משמשת בעיקרה לסתימה של סדקים נקודתיים בצורה מידית ולא לעבודה יסודית ומקיפה. ניתן לבצע באמצעותה תיקונים קלים, ואפילו לאטום לחלוטין משטחים קטנים. כמובן שגם כאן איכות האיטום תלויה במידה רבה במקצועיות השירות.

אנו מציעים לכם שירות ברמה גבוהה ובמחיר הוגן, עם שימוש בחומרים המתאימים ביותר לצרכים שלכם

בתוך סוגי הזפת שצוינו כאן ישנם סוגים נוספים ולא כל אחד מהם יעיל באותה מידה לכל מצב. אז המסקנה היא שאתם צריכים בצד שלכם שירות מקצועי שיתאים עבורכם את הסוג המדויק שנחוץ לאיטום הגג שלכם ויבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר שניתן. זהו בדיוק השירות שאנחנו מציעים לכם באחים אזרד בע"מ. כשאתם פונים אלינו, אתם מבטיחים לעצמכם עבודת איטום איכותית וחורף בלי טיפה של מים בתוך הבית.
אז צרו קשר להצעת מחיר.