סוגי זפת

 

סוגי זפת - הזפת היא חומר האיטום המוכר ביותר, הוותיק ביותר, במקרים רבים עדיין מדובר בחומר איטום איכותי מאוד עבור הבית שלכם

עולם האיטום הוא עולם שעשה כברת דרך משמעותית בעשרות השנים האחרונות. בעבר, הייתה רק שיטה יעילה מוכרת אחת לבצע איטום איכותי בבית שלנו – שימוש בזפת. לשימוש בזפת למטרות איטום היה יתרון בולט שעדיין רלוונטי גם כיום: כשמבצעים נכון את עבודת האיטום בזפת, מדובר בשיטת איטום איכותית במיוחד.
 
החסרונות באיטום באמצעות זפת גם הם קיימים ואין דרך להתכחש להם: זפת מלכלכת, מדובר בעבודה מסובכת שרק אנשי מקצוע יכולים לבצע בצורה נכונה מקצה לקצה,יש צורך בעבודה של פחות או יותר 48 שעות בשביל להשלים את תהליך האיטום באמצעות זפת, שכן היא צריכה להתייבש כ-24 שעות לפני שאנחנו יכולים למלא את הסדקים ולהשלים את האיטום, ואמנם זיפות לא נחשב לשיטת איטום יקרה במיוחד, אך עדיין ישנן שיטות זולות יותר (כמו איטום בחומרים אקריליים).
 
סוגי זפת
 
ועדיין, עם איטום טוב קשה מאוד להתווכח – והזפת עדיין נותנת לנו את האיטום האיכותי ביותר שניתן להשיג, או לפחות בשורה הראשונה של האיטום האיכותי ביחד עם יריעות ביטומניות. כעת, נעשה לכם קצת סדר בין סוגי זפת שונים שעליהם בוודאי שמעתם – זפת חמה, זפת קרה, והתהליכים הקשורים לשימוש בכל אחד מסוגי הזפת והיעילות הרלוונטית לכל סוג.

הסבר קצר על סוגי זפת שונים ועל היתרונות שניתן להשיג מכל סוג זפת למטרות איטום בבית שלנו

  • נתחיל בזיפות הקלאסי שהוא גם השימוש המוכר והיעיל ביותר של זפת – זפת חמה. מבין האפשרויות של סוגי זפת, זפת חמה היא האפשרות שמציעה לנו את האיטום השלם והמקיף ביותר מקצה לקצה. בשביל לבצע איטום באמצעות זפת חמה צריך קודם כל לנקות את גג הבניין בצורה יסודית ולא להשאיר אפילו גרגר חול ואבק (שיפגעו משמעותית באיכות האיטום אם לא ינוקו). לאחר מכן, נמרחת שכבת יסוד של חומר ביטומני כלשהו שמאפשר לנו למרוח מעליו את הזפת החמה. הדגש החשוב ביותר לעבודה עם זפת חמה הוא השימוש המידי בה. לא נוכל להמתין עם הזפת לאחר הוצאתה מהתנור, ולכן עלינו לבצע את התהליך כולו לפני שנוציא את הזפת החמה מהתנור ונמרח אותה ביסודיות על גבי משטח הגג כולו. בשלב זה נמתין לייבוש במשך 24 שעות, וכמובן שלא נסתפק בשכבה אחת של זפת חמה אלא בשתי שכבות, מופרדות ביניהן בשכבה מבודדת, בדרך כלל בד יוטה.

  • כאמור, הזפת החמה היא לא סוג הזפת היחיד שבו ניתן להשתמש. גם זפת קרה יכולה להיות רלוונטית לאיטום איכותי של הגג, אם כי הזפת הקרה משמשת בעיקרה לסתימה של סדקים נקודתיים בצורה מידית ולא לעבודה יסודית ומקיפה. ניתן לבצע באמצעות זפת קרה תיקונים קלים, ואפילו לאטום לחלוטין משטחים קטנים. כמובן שגם כאן איכות האיטום תלויה במידה רבה במקצועיות שירות האיטום.

האחים אזרד בע"מ מציעים לכם את שירות האיטום האיכותי ביותר בשוק, עם שימוש בחומר האיטום או הזפת המתאימים ביותר לצרכי הבית שלכם

בתוך סוגי הזפת שצוינו כאן ישנם סוגי זפת נוספים, ולא כל זפת יעילה באותה המידה לכל מצב. מה המסקנה? המסקנה היא שאתם צריכים בצד שלכם שירות איטום איכותי ומקצועי, שיתאים עבורכם את סוג הזפת המדויק שנחוץ לאיטום הגג שלכם, ויבצע את האיטום הנ"ל בצורה המקצועית ביותר שניתן לבצע. זהו בדיוק השירות שאנחנו מציעים לכם באחים אזרד בע"מ. כשאתם פונים אלינו, אתם מבטיחים לעצמכם איטום איכותי במיוחד וחורף בלי טיפה של מים בתוך הבית.