מרזבים לגגות

 

הרכיב שנדמה כשולי ביותר יכול להשפיע השפעה גדולה מאוד על החיים שלנו – וזהו בדיוק המרזב

לפעמים, הרכיב הכי פחות צפוי בבית שלנו יכול להשפיע את ההשפעה הגדולה ביותר על החיים שלנו. הכוונה שלנו היא בעיקר השפעה שלילית, שנגרמת בעקבות תקלה שאנחנו לא יודעים כיצד לטפל בה. אנחנו לומדים זאת בצורה כואבת במיוחד, כשמדובר ברכיב כמו המרזב. לכאורה עבודתו היא עבודה פשוטה ויום יומית במיוחד, ואנחנו כלל לא מייחסים לו חשיבות בחיי היום יום שלנו. המרזב הוא בסך הכל צינור ארוך, שמותקן מגג הבית שלנו ונסלל עד למפלס התחתון ולרחוב.

התפקיד של המרזב הוא פשוט מאוד – למנוע הצטברות של מים עומדים על גג הבית שלנו ולנקז אותם אל הרחוב לפני שהם יחלחלו לבניין ויגרמו לנזילות ולתקלות בבית, בעיקר בדירות העליונות. כשישנה תקלה במרזב, תגובה השרשרת שנגרמת מכך היא פשוטה – הסתימה במרזב מעלה אותו על גדותיו ומים לא יכולים לזרום אליו עוד, המים הולכים ומצטברים בתוך מתחם גג הבית שלנו.
 
בשלב זה המים לא יעלו על גדותיהם ויהפכו לבריכה של ממש, מכיוון שלפני כן הם יתחילו לחלחל כלפי מטה (כמעט אין איטום שיכול למנוע זאת לחלוטין). הראשונים להרגיש זאת יהיו דיירי הקומות העליונות, שישימו לב עד מהרה שמים נוזלים דרך גופי התאורה, מצטברים בפינות התקרה ובמקומות נוספים. לכן חשוב מאוד לשמור על תקינותם של מרזבים וכעת נבין בדיוק מה האפשרויות שלנו בתחום זה.
 
מרזבים לגגות
 

קצת על הסוגים השונים ועל החשיבות של שירות תיקון מרזבים איכותי עבור כל בית

  • מרזב כפי שכבר הסברנו, הוא למעשה לא יותר מצינור מתכת ארוך. עם זאת, גם צינורות מתכתיים וארוכים צריך לדעת איך לבנות, וכיום ישנם מספר סגנונות מקובלים לתכנון ולבנייה של מרזבים. זה מתחיל בסוג המתכת שבה אנחנו בוחרים. מכיוון שמדובר בצינור שמעביר מים, אנחנו צריכים לבחור במתכת שלא תחליד בקלות, והמתכות המתאימות ביותר בהקשר זה הן האלומיניום, כמו גם סוגים מסוימים של פח.

  • הפרמטר השני שמשפיע על איכותם של המרזבים ועבודתם הוא המיקום שלהם. ישנן שתי אסכולות בתחום זה – מרזבים חיצוניים ופנימיים. החיצוניים הם אלה הבולטים מצדו של הבניין וזורמים לנקודה מסוימת ברחוב. לעומת זאת הפנימיים נסתרים מעין וכל שנראה בצדם השני הוא פתח הניקוז שלהם. היתרון במרזבים הפנימיים הוא הסטריליות היחסית שלהם וההגנה שלהם מפני פגעים חיצוניים שיכולים להשפיע עליהם. היתרון של המרזבים החיצוניים הוא הקלות היחסית שבה ניתן לאפיין ולטפל בתקלות בהם. כאשר נרצה להתקין מרזב חדש בבית קיים, נתקין את החיצוני.

  • שירות תיקון מרזבים איכותי הוא שירות שיודע לטפל לנו בבעיות לפני שהן משפיעות עלינו ממש. באופן כללי, מומלץ לבדוק את המרזב שלנו לפני החורף ולוודא שלא נוצרו בו סתימות. במידה ונוצרו ישנן כמה דרכי פעולה אליהן ניגש לפני שנתקין אחד חדש לחלוטין – קדיחה של הסתימה במקדח, התקנה של רשת למניעת חדירת עצמים זרים לצינור ועוד.

אם אתם מחפשים שירות איכותי בתחום המרזבים, תיקון תקלות, תכנון והקמה של חדשים – מצאתם אחד כזה

שירות איכותי של תיקון והתקנת מרזבים הוא כאמור שירות שנותן לכם מענה מקיף בכל מה שנוגע למרזבים לגגות הבתים שלכם. את השירות הזה יעניקו לכם האחים אזרד בע"מ – מקצוענים, מובילים ומוכרים בתחום האיטום ככלל, שיודעים לתת לכם מענה גם בכל מה שקשור לנושא. אל תחכו שתגיע הנזילה, פנו עוד היום לאחים אזרד ותקבלו את המענה המקצועי ביותר לבדיקה ולתיקון במידת הצורך במחירים הוגנים.

סרטון הממחיש התקנת מרזבים