חומרי איטום

 

האחים אזרד - כי על חומרי איטום לא מתפשרים!

 
חומרי האיטום הקיימים בשוק מתחלקים להרבה מאוד מינים וסוגים כגון:

  • חומרים ידידותיים לסביבה
  • חומרים אלסטיים וגמישים
  • חומרים מתנפחים ודביקים
  • חומרים על בסיס מים
  • ועוד
 
חומרי איטום
 
חומרים שונים מתאימים לעבודות שונות ובחירה לא נכונה בחומר האיטום עלולה לגרום לנזקי רטיבות בבית וכן להוצאות כספיות מיותרות. לדוגמה: לא ניתן להשתמש ביריעות ביטונמיות לגג אם בעבר התבצע זיפות גגות לכן מומלץ להשתמש בשירותיו של קבלן מורשה שייעץ לכם בשלבי התהליך ויעזור לכם לבחור את החומרים הנכונים לעבודה הספציפית.

זהירות – רטיבות!

 
רטיבות בבית היא בעיה רווחת ביותר הן בדירות ישנות והן בדירות חדשות. הרטיבות נוצרת בקיר החיצוני וכאשר היא חודרת פנימה, אנשים מופתעים לגלות אותה. מדובר בבעיה שאיננה רק אסטטית אלא בכזו שעלולה לגרום לטיח להתקלף, לעובש להצטבר על הקירות והתקרה ולפגיעה בבידוד התרמי. נזקים אלו עלולים לפגוע ביציבות המבנה אך חשוב מכך – הם עלולים גם לפגוע בבריאותך, ולגרום לקשיי נשימה אסטמטיים, ברונכיטיס ומחלות ראומטיות שונות. חברת האחים אזרד תסייע לך למנוע בעיות אלו ותספק עבורך פתרון מתאים לבעיית הרטיבות.
 
חומר איטום
 
האחים אזרד מנוסים במגוון עבודות האיטום והצוות שלנו כולל קבלנים מורשים ומומחים בעלי ותק וניסיון של למעלה מ- 19 שנה. אנו עומדים לשירותכם באופן מיידי ומקצועי, 24 שעות ביממה (למעט שבתות וחגים), ואף מציעים שירותי חירום בימי גשם.

צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בבחירת חומרי איטום הנכונים לעבודה - 072-3214521

אילו חומרים מומלצים לאיטום גגות

צריכים להזמין עבודת איטום? גלשתם ברשת והתבלבלתם מן המגוון? האחים אזרד שמחים לעמוד לשירותכם ולעשות קצת סדר בעניינים. לנוחותכם, ריכזנו מספר דוגמאות לחומרי איטום גגות נפוצים. מהם החומרים הטובים ביותר? תלוי לאיזו מטרה ואתמי שואלים. אבל אולי לאחר קריאת המדריך הקצר, תדעו קצת יותר כדי לקבל החלטה יותר מושכלת.

יריעות ביטומניות

היריעות הביטומניות מיוצרות מחומרים מבודדים כגון פוליאסטר, פוליפרופילן, ביטומן (המעניק לשיטת איטום זו את שמה) ועוד. איטוםזה מיושם באמצעות הנחת היריעות והלחמתן זו לזו. היריעות המוכנות לשימוש מאפשרותלאטום גגות במהירות ובקלות יחסית (עבור אנשי מקצוע, כמובן). לאחר שמנקים אותו ביסודיות מלכלוך ומשאריות בטון, ומקבלים גג אטום לגמרי שיאפשר לכם ליהנות מחורפים יבשים לאורך שנים. אמצעי זה מאפשר ביצוע עבודה מהירה וקצרה, תוך יצירת אטימה מושלמת ומאריכת ימים. יריעות ביטומניות הן מוצר איכותי ויעיל, המביא את חומרהביטומן אל הגג בצורת יריעה מוכנה לשימוש, ליישום נוח במיוחד באמצעות הדבקה או הלחמה.חומר זה ניתן לשילוב עם זיפות גגות או ליישום בפני עצמו, והוא נפלא גם למרפסות מרוצפות ולשטחים דומים.

זיפות גגות

הזיפות הנה אחת משיטות האיטום הוותיקות ביותר בשוק ונמצאת בשימוש שניםרבות מספור. בשנים עברו היה הזיפות שיטת האיטום המועדפת ללא עוררין, ורבים זוכריםאת הריח הייחודי של הזפת הרותחת ואת מראה הרכב עם המכל בו חוממה הזפת והומסה, עלמנת שניתן יהיה ליישם אותה על הגג. הזיפות הוא שיטה מוכרת בעלת יעילות מוכחת. יחדעם זאת, בבניינים החדשים פופולרית היא שיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות.עם סיום הזיפות, נהוג גם לסייד את הגג, וזאת במטרה להסתיר את צבעה השחורשל הזפת, אשר סופג בקלות את קרני השמש ומביא להתחממות הגג. התחממות זו מסכנת אתשלמות האיטום ומעלה את הטמפרטורות בבניין. יחד עם זאת, עם סיוד הולם, זיפות גגותהוא עדיין שיטה מצוינת לאיטום גגות.

יציקות בט-קל

בט-קל הוא תערובת של חומר צמנטי מוקצףואינו חומר איטום, כשל עצמו. יחד עם זאת, כמו הסיד, הוא נחשב לחומר תומך איטום. הבט-קלמשמש ליצירת שיפועים מתונים במשטחים חלקים, כגון גגות ומרפסות, על מנת לסייעלהרחקת המים לכיוון הניקוז. הרחקה מהירה של המים מסייעת לאיטום ומפחיתה את העומס עליו. על הבט-קל, ניתן ליישם זיפת, יריעות ביטומניות, או חומרי איטום גגות אחרים.

התזת סילוקסן

הסילוקסן הוא חומר איטום סיליקוני, נוזלי ושקוף, אך הוא משמש בעיקר לאיטום קירות חיצוניים ולא גגות. יתרונו בכך שהוא שקוף ולכן ניתן ליישום על קירות מבנים, מבלי להשפיע על מראם. בנוסף על כושר האיטום שלו מפני נוזלים, מצטיין הסילוקסן בעמידות מפני קרינת השמש ובהגנה מפני הצטברות אבק, לכלוך, ובמידה מסוימת גם גרפיטי.סילוקסן משמש גם לצורך אטימת אבני חיפוי,ספי שיש, משטחי גרנוליט וכדומה, ובמקרים מסויימים אף לצורך הספגה בקירות בהם קיימתעלייה קפילארית של רטיבות מהקרקע.

כוחלה

הכוחלה, כמו הסילוקסן, הוא חומר איטום המיושם בעיקר בקירות ובאבני ריצוף. הכוח לעשוי מלט וחול, וכן ניתן ליישם בו גם תוספות וצבעים שונים, כדי להתאימו למקום יישומו.איטום באמצעות כוחלה מתבצע על ידישטיפת המשטח המיועד לאטימה והמרווחים או הסדקים שבו, ואז החדרה של החומר בעזרת מזרקאו מרית.

יש לכם שאלות נוספות על חומרי איטום? פנו אלינו, ללא היסוס!
נשמח לעמוד לשירותכם בטלפון: 072-3214521