חומרי איטום

 

על איכות החומרים לא מתפשרים

 
חומרי האיטום הקיימים בשוק מתחלקים להרבה מאוד מינים וסוגים כגון:

  • חומרים ידידותיים לסביבה
  • חומרים אלסטיים וגמישים
  • חומרים מתנפחים ודביקים
  • חומרים על בסיס מים
  • ועוד
 
חומרי איטום
 
חומרים שונים מתאימים לעבודות שונות ובחירה לא נכונה בחומר האיטום עלולה לגרום לנזקי רטיבות בבית וכן להוצאות כספיות מיותרות. לדוגמה: לא ניתן להשתמש ביריעות ביטונמיות לגג אם בעבר התבצע זיפות לכן מומלץ להשתמש בשירותיו של קבלן מורשה שייעץ לכם בשלבי התהליך ויעזור לכם לבחור את החומרים הנכונים לעבודה הספציפית.

זהירות – רטיבות!

 
רטיבות בבית היא בעיה רווחת ביותר הן בדירות ישנות והן בדירות חדשות. הרטיבות נוצרת בקיר החיצוני וכאשר היא חודרת פנימה, אנשים מופתעים לגלות אותה. מדובר בבעיה שאיננה רק אסטטית אלא בכזו שעלולה לגרום לטיח להתקלף, לעובש להצטבר על הקירות ועל התקרה ולפגיעה בבידוד התרמי. נזקים אלו עלולים לפגוע ביציבות המבנה אך חשוב מכך – הם עלולים גם לפגוע בבריאותך, ולגרום לקשיי נשימה אסטמטיים, ברונכיטיס ומחלות ראומטיות שונות. אנו נסייע לך למנוע בעיות אלו ותספק עבורך פתרון מתאים לבעיית הרטיבות.
 
חומר איטום
 
האחים אזרד מנוסים במגוון עבודות האיטום והצוות שלנו כולל קבלנים מורשים ומומחים בעלי ותק וניסיון של למעלה מ- 19 שנה. אנחנו עומדים לשירותכם באופן מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה (למעט שבתות וחגים), ואף מציעים שירותי חירום בימי גשם.

צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בבחירת חומרי איטום הנכונים לעבודה - 072-3214521

אילו חומרים מומלצים לאיטום גגות

צריכים להזמין עבודת איטום? גלשתם ברשת והתבלבלתם מן המגוון? האחים אזרד שמחים לעמוד לשירותכם ולעשות קצת סדר בעניינים. לנוחותכם ריכזנו מספר דוגמאות לחומרי איטום גגות נפוצים.
מה הטובים ביותר? תלוי לאיזו מטרה ואת מי שואלים. אבל אולי לאחר קריאת המדריך הקצר, תדעו קצת יותר כדי לקבל החלטה יותר מושכלת.

יריעות ביטומניות
היריעות הביטומניות מיוצרות מחומרים מבודדים כגון פוליאסטר, פוליפרופילן, ביטומן (המעניק לשיטת איטום זו את שמה) ועוד. איטום זה מיושם באמצעות הנחת היריעות והלחמתן זו לזו. היריעות המוכנות לשימוש מאפשרות לאטום גגות במהירות ובקלות יחסית (עבור אנשי מקצוע כמובן). לאחר שמנקים אותו ביסודיות מלכלוך ומשאריות בטון, ומקבלים גג אטום לגמרי שיאפשר לכם ליהנות מחורפים יבשים לאורך שנים. אמצעי זה מאפשר ביצוע עבודה מהירה וקצרה תוך יצירת אטימה מושלמת ומאריכת ימים. יריעות ביטומניות הן מוצר איכותי ויעיל המביא את הביטומן אל הגג בצורת יריעה מוכנה לשימוש וליישום נוח במיוחד באמצעות הדבקה או הלחמה. חומר זה ניתן לשילוב עם זיפות בגג או ליישום בפני עצמו והוא נפלא גם למרפסות מרוצפות ולשטחים דומים.

זיפות גגות
 
 
הזיפות הנה אחת משיטות האיטום הוותיקות ביותר בשוק ונמצאת בשימוש שנים רבות. פעם זיפות היה השיטה המועדפת ללא עוררין, ורבים זוכרים את הריח הייחודי של הזפת הרותחת ואת מראה הרכב עם המכל בו חוממה והומסה הזפת. על מנת שניתן יהיה ליישם אותה על הגג. הזיפות הוא שיטה מוכרת בעלת יעילות מוכחת. יחד עם זאת, בבניינים החדשים פופולרית היא שיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות. עם סיום הזיפות נהוג גם לסייד את הגג וזאת במטרה להסתיר את צבעה השחור של הזפת, אשר סופג בקלות את קרני השמש ומביא להתחממות הגג. התחממות זו מסכנת את שלמות האיטום ומעלה את הטמפרטורות בבניין. יחד עם זאת עם סיוד הולם שיטת הזיפות היא עדיין שיטה מצוינת לאטום גגות.

 
חומרי איטום לגג
 
יציקות בט-קל
בט-קל הוא תערובת של חומר צמנטי מוקצף ואינו חומר איטום, כשל עצמו. יחד עם זאת כמו הסיד הוא נחשב לחומר תומך. הבט-קל משמש ליצירת שיפועים מתונים במשטחים חלקים, כגון גגות ומרפסות. על מנת לסייע להרחקת המים לכיוון הניקוז. הרחקה מהירה של המים מסייעת לאיטום ומפחיתה את העומס עליו. על הבט-קל, ניתן ליישם זיפת, יריעות ביטומניות, או חומרים אחרים.

התזת סילוקסן
הסילוקסן הוא חומר איטום סיליקוני, נוזלי ושקוף, אך הוא משמש בעיקר לאיטום קירות חיצוניים ולא גגות. יתרונו בכך שהוא שקוף ולכן ניתן ליישום על קירות מבנים, מבלי להשפיע על המראה שלהם. בנוסף על כושר האיטום שלו מפני נוזלים מצטיין בעמידות מפני קרינת השמש ובהגנה מפני הצטברות אבק, לכלוך ובמידה מסוימת גם גרפיטי. סילוקסן משמש גם לצורך אטימת אבני חיפוי, ספי שיש, משטחי גרנוליט וכדומה. במקרים מסוימים אף לצורך הספגה בקירות בהם קיימת עלייה קפילארית של רטיבות מהקרקע.

כוחלה
הכוחלה כמו הסילוקסן, הוא חומר איטום המיושם בעיקר בקירות ובאבני ריצוף. הכוח לעשוי מלט וחול וכן ניתן ליישם בו גם תוספות וצבעים שונים, כדי להתאימו למקום יישומו. איטום באמצעות כוחלה מתבצע על ידי שטיפת המשטח המיועד לאטימה והמרווחים או הסדקים שבו, ואז החדרה של החומר בעזרת מזרק או מרית.

האם אפשר לשלב בין חומרים שונים?

ככלל חומרי איטום נצמדים טוב יותר לחומרים איטום מאותה משפחה כך שאיטום שבוצע בעבר באמצעות חומרים ביטומניים יהיה יעיל ואיכותי יותר באיטום באמצעות חומרים ביטומניים אחרים ודומה הדבר גם לאיטום הגגות באמצעות חומרי איטום אקריליים לבנים.

איך לבחור חומר איטום מתאים?

לסוג הגג ותצורתו ישנה חשיבות, שכן גגות משופעים, קעורים, קמורים, גגות רעפים או שטוחים וגגות המהווים מקום אחסון לדודי שמש, קולטים, מזגנים וכדומה יוצרים בעיית נגישות המחייבת בחירה בחומר אותו ניתן להחדיר בקלות גם לחללים אשר הנגישות אליהם מוגבלת, דוגמת חומרים הניתנים ליישום באמצעות התזה.

יש לכם שאלות נוספות על הנושא? פנו אלינו, ללא היסוס!נשמח לעמוד לשירותכם בטלפון: 072-3214521
חומרי איטום מחיר