זפת קר

זפת הינה נוזל צמיגי כהה המופק על ידי זיקוק יבש של חומר אורגני כגון פחם, נפט, כבול או עץ. בעבר השימוש העיקרי של נוזל זה היה ליצירת כבישים, ואילו היום הוא משמש כיום בעיקר לצורכי איטום. העבודות מתבצעות בעיקר באמצעות נוזל מחומם, שכן באמצעותו ניתן להגיע לתוצאות הטובות ביותר. למרות זאת, יש מצבים בהם כדאי מאוד להשתמש דווקא בנוזל שאינו מחומם – היינו – זפת קרה.

זפת קר - יתרונות

  • ידידותי לסביבה - בשל זיהום ורעלנים שפלטה הזפת החמה ומשיקולי איכות הסביבה, פותח מוצר חדש וייחודי המשמר את יתרונות האיטום והוא זפת קרה. הזפת הקרה היא למעשה חומר איטום מתקדם שנוצר באמצעות זיקוק של הזפת החמה ויצירת חומר במרקם של משחה הניתן למריחה וליישום בקלות, ללא צורך בהתחממות החומר על מנת שהמרקם יהיה גמיש.

  • מתאים למגוון סוגי גגות - גגות ישרים, משופעים ואף גגות עליהם מונחים דודי שמש או פריטים אחרים, וזאת בזכות גמישות החומר והיכולת להחדירו גם מתחת לחללים צרים ומקומות בעלי נגישות מוגבלת.


 
 

מתי משתמשים בזפת קר?

  • תיקונים קטנים – במקרים בהם צריך לבצע תיקון קל באיטום קיים ניתן להשתמש במוצר כשהוא קר.

  • איטום משטחים בעלי שטח קטן – כשהשטח קטן אין צורך להשתמש בנוזל חם. זפת קרה בהחלט תספיק ותביא לתוצאות איכותיות ביותר.
 
זפת קרה
 

שימושים בזפת קר

זפת קרה לאחר תהליך המריחה נוטה להתייבש בקלות ולספק שכבת איטום איכותית. מאחר ומדובר לרוב בשכבה דקיקה למדי נהוג לעשות שימוש בזפת קרה לצורך יצירת שכבת יסוד המהווה בסיס לאיטום באמצעים שונים אחרים, לרבות יריעות איטום ביטומניות הנצמדות היטב לזפת הקרה, או לחילופין יצירת שכבות זפת קרה נוספות היוצרות את שכבת האיטום בעובי הרצוי.
 

שימוש נוסף יעיל לחומר זפת קרה הוא בתחום תיקונים והשלמות לטלאים אשר נוצרים בגג אטום בשיטות ביטומניות או אחרות. זפת קרה נצמדת היטב ומתמזגת עם חומרים ביטומניים אחרים ולמעשה מאפשרת השלמה ותיקון באיטום במידה וזה נדרש, מבלי לפרק את שכבת האיטום הקיימת ולהסיר אותה.

זפת קרה מהווה גם כשכבת יסוד לאיטום קירות, לפני השלמת חומר האיטום המיועד, במטרה לספק לקיר שכבת איטום והגנה טובה, עמידה ואיכותית יותר ולאורך זמן.
 
זפת קר מחיר
 
אפשרות נוספת ליישום שיטת זפת קרה היא באמצעות שכבות: שכבה ראשונה של זפת קרה, שכבה שניה של יריעות פיברגלאס איכותיות ושכבה שלישית של זפת קרה. לאחר פעולת האיטום בדומה לשיטה המסורתית של הזיפות, ניתן לצבוע את הגג בסיד לבן.

זפת קר - על מה חשוב לשים דגש?

כאשר מתכוונים לבצע איטום או תיקונים באמצעות זפת קרה, חשוב מאוד לשים לב לפרטים הבאים:

  • איכות החומר – חשוב מאוד לבחור בחומר המשווק על ידי חברה אמינה ומוכרת, על מנת להבטיח ככל שניתן שמדובר בחומר איכותי שישיג אטימה מושלמת של המשטח.

  • אחריות – חשוב מאוד לוודא שאתם מקבלים אחריות מלאה על המוצר שרכשתם. כך, במקרה ותגלו כי מדובר בחומר שאינו איכותי ושאינו אוטם את המשטח כמו שצריך – תוכלו להחזירו ולקבל את כספכם בחזרה או לקבל מוצר חדש שאין ספק לגבי איכותו.

  • שירות – אם אתם צריכים גם איש מקצוע שיבצע עבורכם עבודות איטום באמצעות זפת קרה, חשוב שתבחרו אוטם מוסמך שעבר את כל ההכשרות ושיש ברשותו ניסיון מעשי רב בשטח. כך תוכלו להיות בטוחים ככל שרק אפשר, כי העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר ותשיג איטום מלא של המשטח.

האחים אזרד עושים איטום מקצועי עם זפת

לפני שבוחרים בשיטת האיטום המתאימה ביותר לגג ובאופן היישום שלה חשוב לבחור באיש מקצוע מקצועי ומנוסה העובד בכל שיטות האיטום ומכיר את יתרונותיהן וחסרונותיהן, לבחון את הגג: סוג הגג, תצורתו, גודלו ושיטת האיטום המקורית הנהוגה בו, הם בעלי השפעה מכרעת על סוג האיטום הנדרש. קיימות כיום בשוק מספר שיטות איטום בניהן: זפת קרה, זפת חמה, יריעות זפת, יריעות ביטומניות, יריעות פיברגלאס, איטום באמצעות חומרים אקריליים ועוד.
האחים אזרד יודעים להשתמש בכל שיטות האיטום, כמו כן איטום באמצעות זפת קרה ויודעים להתאים את השיטה המתאימה ביותר עבור סוג הגג שלכם.
לסיכום - זפת קר מהווה פתרון איטום יעיל ואיכותי, זאת בתנאי שהיא מיושמת ביישום נכון ובאמצעות צוות מקצועי ומנוסה בתחום איטום הגגות ותורת האיטום בכללותה.
לקבלת מידע נוסף אודות איטום בזפת קרה ולהזמנת חומרים ושירות חייגו לאחים אזרד – המומחים בתחום האיטום, ותקבלו שירות מקצועי ואמין – באחריות.

לפרטים ולהזמנות 072-3214521

שימוש בזפת קר