התזת חול

 

איך משקמים היטב מבנים? מתחילים בעבודות של התזת חול!

אחד מהתחומים שבהם חברת האחים אזרד מתמחה, הוא התחום של שיקום מבנים מבחוץ. לא פעם,הצוות המקצועי שלנו יודע לקחת מבנים שנראים שינים ומוזנחים - ומשפץ את החזית שלהם באופן מהותי, כך שהם נראים חדשים לחלוטין! אולם, עוד לפני שאנחנו מתחילים לבצע איטום מחדש, וצביעה במקום כל החזית שהתקלפה, אנחנו מבצעים מלאכה שנחשבת לחשובה מאד, וזו העבודה של התזת חול.
 
ההתזה של החול היא חיונית מאד, כעבודת ניקיון מקדימה אשר בעצם מכינה היטב את המבנה לקראת תהליך השיפור והשיפוץ. חשוב מאד לזכור ולדעת כי מבנים אשר לא עוברים תהליך מקדים של ניקוי עם התזת חול בלחץ גבוה, עלולים לסבול בהמשך ממראה שאיננו אחיד, מה גם שהדבר מקשה יותר על תהליכי השיפוץ. לכן, אנו ממליצים בחום ללקוחותינו להבין את היתרונות בהתזה של חול בלחץ גבוה - ולהבין בעצם לעומק, כיצד השירות שלנו יוכל לעזור בעתיד באופן משמעותי לשיפוץ המבנה כולו.
 
התזת חול
 

הצורך, השירות והשפעת ההתזה על המבנה

  • מה המצב של מבנה מוזנח? - כשאנחנו מקבלים לידיים שלנו מבנים ישנים ומוזנחים, אנחנו לרוב נשים לב היטב לכל מיני מפגעים שיש מבחוץ. לא פעם יש שאריות שונות של צבע שהתקלף ולא ירוד לחלוטין. כמו כן, ישנן שאריות של לכלוך עקשן וכתמים שונים שלא יורדים בניקיון רגיל. בעיה נוספת היא הצטברות של שאריות חלודה וקורוזיה על אזורים שונים במבנה. האם צביעה רגילה תכסה על הכל? ברור שלא - שכן מדובר בצביעה על משטח שאיננו אחיד, ולכן הדבר יהיה מורכב מאד. הפתרון כאמור הוא בהתזה בלחץ גבוה.

  • האם ההתזה היא באמת בעזרת חול? - לא בדיוק. אנו קוראים לשיטה התזת חול, משום שבעבר באמת היו משתמשים בחול לטובת ההתזה. הסיבה לכך היא המבנה הגרגרי המיוחד של החול. כשגרגרי החול פוגעים בלחץ גבוה במשטח- הם לא רק ניתזים לכל עבר, אלא מתיזים יחד החוצה את החומר שבו הם פגעו. זה אומר שאם הם מתיזים למשל בשאריות של חלודה או צבע - אלו יצאו מהקיר ולא יידבקו אליו יותר. אולם, אנחנו כבר לא משתמשים כמובן בחול. מדוע? משום שהחול גם יוצר אפקט חולי בעייתי מאד שעלול להיכנס לדרכי הנשימה, מה גם שזה חומר אשר לאחר מכן קשה לנקות ולאסוף. במקום זה, בחברת האחים אזרד אנו משתמשים בחומרים גרגריים אחרים, דמויי חול, אבל כאלו שלא יהפכו לאבק - ושיהיה קל בהמשך לאסוף מהמקום. מבחינת השפעת הניקיון -התוצאה זהה.

  • מה קורה למשטחים שעברו ניקוי בהתזה? - אחרי שאנחנו מסיימים לבצע התזת חול על משטחים רבים, התוצאה היא משטח ישר וחלק לחלוטין. אין עוד זכר לצבע שהתקלף, לשאריות של חלודה, או לכל בעיה אחרת שהייתה על המשטח. כעת יש כמובן משטח חשוף לגמרי, שאתם יכולים לקבל החלטה מה אנחנו נעשה איתו - האם נצבע אותו מחדש, האם נוסיף עליו חיפויים שונים, וכיו"ב. הנקודה היא שכרגע, כל עבודה של שיפוץ ושימור שנעשה למבנה - תהיה הרבה יותר טובה.

  • באילו מקרים כדאי להזמין את השירות? - כמעט בכל מצב שבו אתם רוצים לשפץ ולשנות את החזית ואת השטח החיצוני של המבנה שלכם.בין אם אתם חושבים על צביעה חדשה, על עבודות חדשות לאיטום המבנה מבחוץ, על טיפול וסילוק של עובש וחלודה, וכיו"ב - כדאי כעבודה מקדימה לפנות לאחים אזרד, ואנחנו גם נבצע את כל הפעולות הנדרשות - וגם ננקה בהתזה עם חול.

איך מזמינים את השירות של התזת חול?

פשוט מאד - אפשר להשאיר את פרטיכם כאן באתר, או ליצור אתנו קשר בטלפון שמספרו 072-3214521